To była wyjątkowa noc, podczas której wszystkie dziewczęta mogły poczuć się jak księżniczki, a chłopcy jak królewicze. To była historyczna noc, noc pełna piękna, radości, kolorów. Taka noc zdarza się tylko raz w roku.

Uczniowie klas maturalnych KOSTKI wraz z Gronem Pedagogicznym i Rodzicami spotkali się w Restauracji Vinnica w Sygneczowie, by świętować czas zbliżającej się matury i dorosłości oraz pożegnać smak beztroskich lat. Tę noc rozpoczął znakomicie zatańczony Polonez, którego Młodzież uczyła się pod czujnym okiem pani Ewy Sadłoń, nauczycielki wuefu. Po wytwornym tańcu rozpoczęła się uczta – wyśmienita kolacja.

Rozgrzani tańcem, dobrą muzyką, oczarowani miejscem, słuchaliśmy ciepłych słów, które do nas skierowali ks. Tomasz Nogaj SJ Dyrektor szkoły, Pan Józef Rostworowski Dyrektor ds. nadzoru pedagogicznego,  ks. Paweł Brożyniak SJ Delegat Prowincjała ds. edukacji, Pani Magdalena Perłowska Przewodnicząca Rady Rodziców KOSTKI.

To nie był koniec niespodzianek. Nasza młodzież rozbawiła nas wspaniałym występem, ujawniając swoje aktorskie, wokalne i taneczne talenty. Śmialiśmy się do łez. Podczas spektaklu aktorzy zaprosili nas do retrospektywnej podróży, trwającej przez trzy lata liceum. Podjęte tematy zaprezentowali z niezwykłym wręcz humorem, nie brakowało wśród nich takich, gdzie PPD wkraczało na sygnale, ale to wszystko już za nami, kłopoty i radości minionych lat.

Po części artystycznej prawie nikt nie mógł wysiedzieć na krześle. Na parkiecie wirowali prawie wszyscy, tańczyli, śpiewali, śmiali się. Gdy ktoś opadł z sił, mógł nabrać energii korzystając z bufetu pełnego smakołyków. O północy w świetle fajerwerków na salę wjechał tort, ozdobiony logiem szkoły. Był równie smaczny, jak piękny.

Radzie Rodziców należą się ogromne gratulacje za tak zorganizowany Bal. W tym miejscu chcę w imieniu Grona Pedagogicznego jeszcze raz podziękować za zaproszenie na tę uroczystość.

Z dumą i ogromną radością bawiliśmy się z naszymi cudownymi Uczniami na tym wyjątkowym Studniówkowym Balu.

Iwona Pasławska-Smęder

Nagranie ze Studniówki przygotowali dla nas Państwo Agnieszka Wróblewska-Łuczak i Wojciech Łuczak

Zdjęcia autorstwa Pani Agnieszki Ożga-Woźnica