Klasa o profilu prawnym zaprasza wszystkich, którzy lubią wyzwania i naukę, chcą poznawać przeszłość, aby budować lepszą przyszłość. Dzięki nauce w tej klasie zdobędziesz niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które pomogą Ci dołączyć do elit naszego społeczeństwa. Realizując rozszerzony program nauczania z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, posiądziesz wszechstronną wiedzę, niezbędną na dalszych ścieżkach kształcenia w obszarze nauk prawniczych, społecznych, a także humanistycznych. Ponadto nabędziesz wiele praktycznych umiejętności, które pozwolą Ci odnaleźć się w przyszłości na rynku edukacyjnym oraz zawodowym.

W KOSTCE uczniowie rozwijają swoje zainteresowania nie tylko w ramach regularnych zajęć, ale także na licznych warsztatach pozalekcyjnych. W czasie nauki zdalnej przeniosły się one do sieci. Zobaczcie jak Pani profesor Iwona Poręba prowadzi wyjątkowe Spotkania Literackie – zajęcia, na których dyskutujemy o literaturze, ale także prezentujemy własną twórczość! Na takich zajęciach nawet najbardziej ścisły umysł zakocha się w literaturze.

Nasi uczniowie podczas warsztatów uczą się także debatować, dzięki czemu rozwijają krytyczne myślenie, umiejętność argumentowania, ćwiczą się w sztuce prezentacji i dyskusji. W czasie nauczania zdalnego przygotowali specjalnie dla odwiedzających nas debatę on-line pod kierunkiem Pani profesor Agnieszki Kubas-Chmielowskiej.

Szczególnym miejscem w naszej szkole jest biblioteka i czytelnia. Tu na każdej przerwie gromadzą się uczniowie spragnieni kontaktu z literaturą, ale także Ci, którzy chcą w przyjaznej atmosferze odpocząć. W naszej pięknej bibliotece wiele się dzieje, jak wiele zobaczcie sami! Na prezentację zaprasza profesor Iga Szwajkosz.

W KOSTCE zachęcamy do rozwijania talentów i pasji, podążania za przykładem naszego Patrona św. Stanisława Kostki. Naszym mottem są jego słowa „Nie bój się pragnąć!” Przykładem wcielania tych słów w życie są rozliczne zajęcia artystyczne. Dziś prezentujemy projekt muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani profesor Anny Lech.