W dniach 16-17.11.2019 grupa pięciu uczniów KOSTKI miała okazję uczestniczyć w górskiej wycieczce w Gorce. Sama wycieczka miała charakter rajdu ponieważ uczniowie w ciągu dwóch dni pokonali trasę z Krościenka nad Dunajcem do Rabki Zdrój – 52 km.

Trasa dnia pierwszego wiodła z Krościenka czerwonym szlakiem przez Marszałek – Lubań (1211 m.n.p.m.) – Runek – Studzionki na Przełęcz Knurowska (nocleg).
W drugim dniu uczniowie dalej podążali czerwonym szlakiem, a sama trasa prowadziła z Przełęczy Knurowskiej na Kiczorę dalej przez Halę Długą do Schroniska PTTK na Turbaczu. Następnie Turbacz (1310 m.n.p.m.) – Obidowiec – Schronisko PTTK na Starych Wierchach – Rabka Zdrój.

Oddajmy głos Filipowi uczestnikowi wyjazdu: 

W dniach 16-17.11.2019 roku byłem wraz z panem Szymonem Tarkowskim I kilkoma innymi uczniami na wycieczce w Gorcach. Nasza trasa objęła około 50 kilometrów w tym aż 3 szczyty m.in najwyższy szczyt Gorców, Turbacz. Wystartowaliśmy w sobotę z Krościenka I przeszliśmy ok. 26 km na Przełęcz Knurowską gdzie mieliśmy pierwszy nocleg. Tam rozegraliśmy kilka jakże udanych partii w bilarda oraz mieliśmy ognisko z kiełbaskami.
Następnego dnia wyruszyliśmy ok. 8.00. Naszym pierwszym postojem było schronisko na Turbaczu gdzie posiliłem się szarlotką I coca-colą. Tam zdecydowaliśmy też że idziemy dłuższą trasą do Rabki. Przejście tej trasy zajęło nam ok. 3 i pół godziny. Przeszliśmy to bez dłuższych postojów. W Rabce złapaliśmy autobus do Krakowa gdzie dotarliśmy ok.16.30

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii

zobacz zdjęcia