W dniu 23 października 2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Darylem Davisem, gościem ze Stanów Zjednoczonych. Temat spotkania:  “Life is Great Without The Hate, How & Why A Black Man Befriended White Supremacists”. W ramach współpracy z Konsulatem Stanów Zjednoczonych w Krakowie reprezentowanym przez Panią Marię Brzostek zaprosiliśmy Pana Daryla Davisa, aby przedstawił swoją historię  walki o zmianę poglądów i postaw białych suprematystów, promowanie tolerancji i wzajemnego szacunkuosób o różnym kolorze skóry, pochodzeniu czy narodowości. W Stanach Zjednoczonych daryl Davies jest cenionym muzykiem, aktorem i działaczem na rzecz poprawy stosunków rasowych, który poprzez spotkania z działaczami Ku Klux Klanu próbuje  przekonać ich do zmiany swoich rasistowskich uprzedzeń. Spotkanie spotkało się z żywym zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły i było bardzo wzbogacające, zarówno pod względem przedstawionych treści i dyskusji, jak i pod względem językowym. Dziękujemy i mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić do szkoly kolejnych ciekawych gości.

Katarzyna Latos, nauczyciel języka angielskiego

zobacz zdjęcia