Już drugi rok nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym  projekcie „Play seriously, learn playfully”, w którym wraz z partnerami z Hiszpanii, Danii i Węgier pracujemy nad stworzeniem interdyscyplinarnej gry planszowej. Regularnie także spotykamy się z uczniami nauczycielami ze szkół uczestniczących w projekcie by coraz lepiej poznawać się, wymieniać się doświadczeniami i omawiać postępy w tworzeniu kolejnych elementów gry. We wrześniu delegacja z KOSTKI wyjechała w tym celu do Danii, oto jak wspominają ten wyjątkowy czas:

 „W sobotę 15 września około godziny 4 spotkaliśmy się wszyscy na lotnisku w Balicach, skąd rozpoczęliśmy naszą podróż do Danii, w ramach projektu Erasmus+. W składzie: Julia Łukaszewska, Ola Plekan, Karol Haluch, Maksim Lachowski i Tomek Jarząb, pod opieką p. prof. Iwony Pasławskiej-Smęder oraz p. prof. Zofii Nazim. Cała podróż z Krakowa do Thisted odbyła się bez większych problemów, oprócz faktu że trwała 12 godzin. 

Nasze pierwsze obserwacje wyglądały następująco: Dania jest bardzo płaskim i wietrznym krajem. Zabudowa duńska nie jest zbyt wysoka, aczkolwiek najczęściej zajmuje ogromną powierzchnię. Samych mieszkańców cechowała dobra budowa oraz wysoka średnia wzrostu. 

Przez cały tydzień wykonywaliśmy rozmaite zadania dotyczące projektu, oraz zwiedzaliśmy zachodnie wybrzeże Danii. Podczas spotkań dyskutowaliśmy na temat bezpieczeństwa i rozsądnego korzystania z internetu, a także pracowaliśmy nad kolejnymi etapami projektu (przygotowywania edukacyjnej gry planszowej).

W piątek 22 września pożegnaliśmy naszych hostów, zwiedziliśmy jeszcze Aalborg i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa do którego dotarliśmy o 23:50. Przez cały tydzień bawiliśmy się  wspaniale i rozwinęliśmy wiele naszych umiejętności (między innymi znajomość języka angielskiego). Czekamy na więcej tego typu spotkań!”

Tomasz, klasa III A

 

 

Agnieszka Baran, psycholog, koordynator współpracy międzynarodowej