Od nowego roku szkolnego 2019/2020 r. ks. Damian Pawlik SJ został powołany na stanowisko kapelana KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki. Ojciec Damian jest także nauczycielem religii w naszej szkole i pracuje w Zespole Pedagogiczno-Psychologiczno-Duszpasterskim, który ramach posiadanych możliwości wspiera rozwój młodzieży oraz nauczycieli w podejmowanych działaniach wychowawczych, dydaktycznych i opiekuńczych. W Zespole PPD można podzielić się swoimi  trudnościami jak i sukcesami w nauce i życiu osobistym.

Rola kapelana szkoły to otwarte serce i czas dla uczniów KOSTKI, grona pedagogicznego jak i dla rodziców naszych uczniów, w duchu pedagogiki ignacjańskiej. Wiele propozycji formacyjnych i duszpasterskich takich jak m.in. zaproszenie do udziału w formacji w młodzieżowej wspólnocie MAGIS, do posługi lektora i ministranta, do udziału w rekolekcjach będzie podjętych w obecnym roku szkolnym i mamy nadzieję, iż wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.

W KOSTCE znajduje się piękne Oratorium św. Stanisława Kostki w którym codziennie od poniedziałku do piątku sprawowane są Msze święte o godz. 13:25. Oratorium jest dostępne dla wszystkich uczniów naszego Liceum przez cały dzień, można w nim usiąść by się wyciszyć czy też pomodlić.

Kapelan szkoły jest do dyspozycji zarówno uczniów KOSTKI, kadry jak i rodziców w pokoju 309. Warto skorzystać z propozycji spotkania z o. Damianem. W najbliższym czasie pojawi się więcej propozycji formacyjnych dla kadry i dla rodziców.

Nie przyszedłem pana nawracać (…)
nie zacznę panu wlewać do ucha
świętej teologii łyżeczką
po prostu usiądę przy panu
i zwierzę swój sekret
że ja, ksiądz
wierzę Panu Bogu jak dziecko

         ks. Jan Twardowski


O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów