Koniec wakacji to czas zbliżających się zmian – wkrótce pożółkną liście na drzewach, rozpocznie się jesień, a uczniowie powrócą do szkolnych ławek. Będzie to rok wyjątkowy, dla KOSTKI – historyczny – rozpoczną go w murach naszej szkoły już wyłącznie licealiści. Ale zanim to nastąpi wróćmy do wspomnień.

We wrześniu 2012 roku w murach szkoły na Kozłówce rok szkolny rozpoczęli pierwsi Kostkowicze. Wtedy zaczęła się niezapomniana podróż wielu gimnazjalistów, którzy dumnie wzrastali, kształcili się i marzyli o swojej przyszłości. Przez te lata istnienia gimnazjum poznaliśmy wielu wyjątkowych młodych ludzi, którzy zdobywali laury w konkursach kuratoryjnych, wygrywali zawody sportowe, rozwijali swoje talenty artystyczne, ale także pokonywać życiowe trudności i zadziwiali nas swoją siłą.

W czerwcu podczas uroczystej Gali, której z postumentu przypatrywał się nasz patron Staszek Kostka, pożegnaliśmy ostatni rocznik gimnazjalistów. Uczniowie tychże ośmiu klas kolejno, wkraczając na scenę, zatoczyli koło historii. Podobnie, jak podczas każdej Gali czworo z nich zostało nagrodzonych Nagrodą 4W w kategoriach: WIEDZA – Kacper Paciorek, WIARA – Jarosław Krawczuk; WYTRWAŁOŚĆ – Natalia Dymek i WYZWANIE – Mikołaj Bereza. W tym szczególnym dniu nie zabrakło również podziękowań kierowanych w stronę wychowawców i nauczycieli.Za swoją pracę z i na rzecz młodzieży, odkrywanie i rozwijanie ich talentów nagrodę Dyrektora Wyjątkowy Nauczyciel otrzymała w tym roku Pani Profesor Aldona Skoczek, zaś zaszczytny tytuł Wyjątkowy dla KOSTKI nadany został Panu Jakubowi Kossakowskiemu wspierającemu naszą szkołę od wieli lat życzliwie i bezinteresownie. Jak co roku uczniowie również wyłonili Nauczyciela Roku, uznając, iż nagrodę w tej kategorii pragną wręczyć Profesorowi Michałowi Karczowi.

Cieszymy się, że w tak ważnym dla naszej społeczności szkolnej dniu, towarzyszyli nam nasi Przyjaciele, którym dziękujemy za wsparcie. Podczas tegorocznej Gali swoją obecnością zaszczycili nas: prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce” Pan Radosław Gruszka, przedstawiciele firmy InPhoTech – Pan Prezes Profesor Tomasz Nasiłowski oraz Pani Monika Kaźmierczak, przedstawiciele firmy Es System K, o. Artur Demkowicz – Ekonom Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej i Pan Jakub Kosakowski z rodziną.

Szczególnym momentem podczas Gali było również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego zorganizowanego przez firmę InPhoTech dla naszych uczniów.

Całość uroczystości uświetniła część artystyczna przygotowana przez koło teatralne Dwie Maski KOSTKI pod przewodnictwem Pani Iwony Pasławskiej-Smęder, chór oraz zespół muzyczny KOSTKI prowadzone przez Panią Aldonę Skoczek i Panią Marię Kędrę-Biskup. Dzięki współpracy z Radą Rodziców to piękne popołudnie mogliśmy spędzić na pikniku, którego jedną z atrakcji były pyszne lody ufundowane przez firmę Es System K.

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Żegnając ostatni rocznik gimnazjalistów, wkroczyliśmy na etap, gdy w murach naszej szkoły w nowym roku szkolnym powitamy wyłącznie licealistów. Do kontynuujących naukę uczniów klas drugich i trzecich, dołączy około 230 pierwszoklasistów – absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Cieszymy się, że wśród nich znajdzie się wielu dotychczasowych uczniów naszego gimnazjum. Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców do tworzenia wspólnej licealnej społeczności KOSTKI.


O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum
Ogólnokształcącego Jezuitów

zobacz zdjęcia