W Piątek 26.04 osiemnastu uczniów Kostki pod opieką pani  Dominiki Kędry, Ojca Krzysztofa Jelenia oraz pana Szymona Tarkowskiego miała okazję po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczestniczyć w grze miejskiej.Gra została zorganizowana i przeprowadzona przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej oraz pracowników Muzeum Historycznego Miasta Krakowa “Ulica Pomorska”. Rozgrywka była częścią programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie czasowej “Pomyśl o pseudonimie dla siebie”, prezentowanej w Fabryce Schindlera. Uczestnicy musieli wcielić się w jednego z bohaterów wystawy i odnaleźć w realiach okupowanego przez Niemców Krakowa. 
W samej grze uczestniczyło trzynaście patrolów o łącznej liczbie dziewięćdziesieciu uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:
patrol 1 – “Barykada” – sześciu uczniów z klasy 3F
patrol 2 – “Gang Łysego” – sześciu uczniów z klasy
1Dpatrol 3 – “Stokrotki” – trzech uczniów z klasy 1D, dwóch uczniów z klasy 1C oraz jeden uczeń z klasy 3F
Ostatecznie w klasyfikacji końcowej trzecie miejsce zajął patrol “Barykada”, szóste patrol “Gang Łysego” oraz dwunaste patrol “Stokrotki”.
Wszystkim uczestników gratulujemy osiągniętego wyniku.

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii
zobacz zdjęcia