W piątek 29 marca 2019 r. drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla kandydatów ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy planują rozpocząć naukę u nas. Liczne grono uczniów oraz rodziców w tym wyjątkowym dniu poznało bliżej KOSTKĘ, naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Cieszymy się także z obecności naszych absolwentów, którzy nas wówczas odwiedzili i spędzili z nami ten radosny czas.

Już przed godziną 15:00 pierwsi goście przybyli do KOSTKI, a u jej progu witał ich święty Stanisław Kostka, pozdrawiający codziennie uczniów i mieszkańców osiedla z postumentu przed szkołą. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jan Łuczak kierował wszystkich przybyłych do punktu informacyjnego, gdzie rozpoczynało się zwiedzanie szkoły. W tym wyjątkowym dniu każdy mógł wziąć udział w pokazach biologiczno-chemicznych, quizach matematycznych, wykładach, prezentacji naszego partnera firmy InPhoTech oraz wysłuchać opowieści z wyjazdów i projektów międzynarodowych. Podczas debaty oksfordzkiej uczniowie podjęli dyskusję na temat lektur szkolnych, a w sali muzycznej odbył się koncert zespołu muzycznego KOSTKI, który przerodził się we wspólne śpiewanie i karaoke. Sala gimnastyczna była areną łuczników, a 109 strzelnicą sportową, gdzie został zaprezentowany nowoczesny sprzęt do interaktywnej nauki strzelectwa. Można było także zagrać z nami w szachy, piłkarzyki czy ping-ponga. Biblioteka szkolna prezentowała swoje zbiory, wydawany przez nas KOSTKA Magazyn oraz wystawę oryginalnych prac jednej z naszych uczennic. Aktywność fizyczna naszych uczniów została zaprezentowana również w trakcie pokazu cheerleaderek. W stołówce szkolnej „U Stasia” oraz w KOSTCE Smaku każdy mógł spróbować przepysznych potraw, a Rada Rodziców chętnie opowiadała o szkole z perspektywy rodzica.

Uczniowie naszej szkoły podczas Dnia otwartego wcielili się w rolę przewodników, którzy oprowadzali gości ścieżkami przyszłych uczniów klas matematycznych, biologiczno-chemicznych, prawnych oraz geopolitycznych. Nauczyciele KOSTKI udzielali  informacji o kierunkach kształcenia w naszej szkole, programach nauczania i zaletach zdobywania wiedzy z poszczególnych przedmiotów. Opowiadali także o prowadzonych przez siebie licznych kołach zainteresowań w ramach tak zwanej KOSTKI-Magis. Spotkanie z Dyrektorem szkoły oraz doradcą zawodowym były okazją do zadania pytań na temat nie tylko szkoły, ale i procesu rekrutacji.

W tym wyjątkowym dniu każdy, kto przekroczył progi naszej szkoły, mógł poznać wyjątkowe miejsce, gdzie relacje międzyludzkie i dbałość o proces kształcenia, pozwalają młodym ludziom realizować swoje marzenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodzicom za obecność w KOSTCE podczas Dnia Otwartego. Liczymy, że spotkamy się już we wrześniu, by móc wspólnie rozpocząć nowy etap kształcenia w trzyletnim i czteroletnim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Jezuitów im. św. Stanisława Kostki.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy do wszystkich Nauczycieli, Pracowników Administracji i Obsługi szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i Wszystkich KOSTKOWICZÓW za tak piękne przygotowanie tego dnia oraz jego aktywne i radosne przeprowadzenie!

.


O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów

Agnieszka Kubas – Chmielowska, Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju szkoły, nauczyciel historii i wosu

zobacz zdjęcia