Drodzy Uczniowie Klas III !
Już niebawem przed Wami kolejny – bo IV etap edukacji szkolnej. Warsztat pracy należy ustawicznie doskonalić, rozwijać własną wiedzę oraz umiejętności polonistyczne na każdym poziomie, a także sumiennie przygotować się do podjęcia dalszego kształcenia – tym razem w szkołach średnich . Dlatego mamy zaszczyt zaprosić Was serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO „ALBUS”, który odbędzie się w Kostce 06 maja br. i będzie trwał 60 minut (plus 10 min czynności organizacyjne). Test konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru i składa się z 26 pytań zamkniętych.
Zakres materiału obejmuje naukę o języku, wiedzę teoretyczno-literacką oraz czytanie tekstu literackiego lub popularnonaukowego ze zrozumieniem.
Zgłoszenia prosimy kierować do nauczycieli języka polskiego do 10 kwietnia br.
Życzymy sukcesów i owocnej nauki !
Zespół polonistów