14 marca uczniowie z klas 1c i 2a wzięli udział w zajęciach w Konsulacie USA w Krakowie, gdzie mieli szansę poszerzyć wiedzę o Stanach Zjednoczonych w trakcie bezpośredniego spotkania z amerykańską dyplomatką. Spotkanie prowadziła pani wicekonsul Paula Walker, która w humorystyczny sposób próbowała przybliżyć  szeroko pojętą tematykę  USA – od geografii, przez kulturę po edukację. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się jak zdobyć amerykańską wizę, obywatelstwo, czy też o możliwościach studiowania w USA.

Oprócz ciekawych prezentacji i wykładu Kostkowicze mogli zaprezentować także   swoje umiejętności językowe w rozmowie z panią wicekonsul.

Konsulat jest instytucją otwartą dla uczących się języka angielskiego oraz zainteresowanych USA. W Amerykańskim Centrum Informacji możecie korzystać z bogatych zasobów książkowych oraz baz danych na temat USA. W Biurze Doradztwa Edukacyjnego pracownicy udzielą wam wszelkich informacji na temat uczenia się i studiowania w Stanach.

Ponadto Konsulat w Krakowie prowadzi Klub Języka Angielskiego – spotkania odbywają sie co tydzień i są prowadzone przez amerykańskich pracowników naukowych, którzy przebywają w Polsce na stypendium Fulbrighta. Spotkania są nieformalne, prowadzone z dużym poczuciem humoru, rozmawia się na każdy temat, zaproszone są osoby na wszystkich poziomach znajomości języka. Jednak liczba  miejsc jest ograniczona i konieczna jest wcześniejsza rejestracja aby móc uczestniczyć w zajęciach. Link do rejestracji:

https://pl.usembassy.gov/education-culture/airc/u-s-consulate-krakow-american-english-language-club-aelc/

Zachęcamy również do darmowej subskrypcji czasopisma ‘Zoom in on America’ dla uczących sie języka angielskiego, wydawanego przez Konsulat.

https://pl.usembassy.gov/education-culture/airc/u-s-consulate-krakow-american-english-language-club-aelc/u-s-consulate-krakow-american-english-language-club-aelc-schedule/
Karina Larecka, nauczyciel języka angielskiego