Klasa II B w Kostce jest profilem biologiczno-chemicznym. Nauczyciele oraz dyrekcja, w trosce o lepsze przygotowanie do matury i rozwój swoich wychowanków, rozpoczęli szeroko zakrojoną współpracę z Uniwersytetem Rolniczym. W ramach tego projektu na uczelni wyższej regularnie odbywają się pasjonujące warsztaty tematyczne raz w miesiącu. Uczestnicząc czynnie w zajęciach możemy nie tylko dowiedzieć się wielu nowych, ciekawych rzeczy, ale także zasmakować odrobiny akademickiego życia w czasie ćwiczeń praktycznych oraz wykładów.
Ostatnie „praktyki” wspominam bardzo dobrze. Mieliśmy okazję pracować nad bardziej złożonymi rzeczami niż np. pH gleby. Pracowaliśmy w dwójkach nad wyizolowywaniem DNA z komórki pozyskanej z tkanki roślinnej oraz przygotowywaliśmy preparaty do oglądania pod mikroskopem. Ćwiczenia praktyczne przebiegły bardzo sprawnie, każdy z nas dał z siebie wszystko. Przygotowanie zajęć przez wykładowców i samo prowadzenie ich zostało zrealizowane na bardzo wysokim poziomie, z czego byliśmy naprawdę zadowoleni.

Z całą pewnością podjęte przez nauczycieli i dyrekcję starania zaowocowały niezwykle ciekawą i pasjonującą współpracą. My jako uczniowie możemy brać udział w projekcie, który szeroko rozwija nasze zainteresowania, podnosi w sposób znaczący poziom wiedzy merytorycznej przedmiotu a także przygotowuje nas w przyszłości do egzaminu dojrzałości.

Weronika Żarecka, uczennica kl. II B

Anna Kuczkowska-Kuźniar, nauczyciel biologii
Zobacz zdjęcia