W dniu 13 lutego 2019r. naszą szkołę odwiedził Pan Sumio Takahashi pracujący na co dzień w ROKKO Jesuit High Schoool (www.rokkogakuin.ed.jp/public_html/eng/index.html) w Kobe w Japonii. Pan Takahashi uczy klasycznego i współczesnego języka japońskiego oraz religii. W ramach swojej podróży po Europie postanowił odwiedzić naszą szkołę by dowiedzieć się więcej o tym w jaki sposób pracujemy, co to dla nas znaczy być szkołą jezuicką i jak włączamy elementy pedagogiki ignacjańskiej do naszej codziennej pracy. Podczas pobytu w KOSTCE Pan Takahashi został oprowadzony przez naszego ucznia Alberta Moch z klasy I C po szkole i mógł z nim porozmawiać o tym jak szkołę postrzegają sami uczniowie.


O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów
Agnieszka Baran, psycholog, koordynator współpracy międzynarodowej