Pani Zofia Szulc odwiedziła dzisiaj KOSTKĘ. W kwietniu osiągnie wiek 98 lat! Jest postacią znaną i cenioną przez młodzież KOSTKI, którą chętnie odwiedza. Dzisiaj odwiedziła klasę 2C Liceum, z którą podzieliła się doświadczeniami swojego życia. Młodzież szybko obliczyła, że w roku 2099 Kostkowicze, którzy Panią Zofię dzisiaj podjęli będą w jej wieku. Daleko…?

Pani Zofia Szulc opowiadała o swoim życiu z dzieciństwa i o latach dorastania. O trudach i wyzwaniach sprzed kilkudziesięciu lat. Dalej o tym jak musiała pracować jako nastolatka, by się utrzymać. Wspomniała także o przyjaźniach z czasu dorastania. Za bardzo dobre wyniki w nauce jej czesne było pomniejszone o 1/3. Warto było się uczyć!

Pani Zofia świetnie zna język niemiecki, francuski i łacinę. Wspomniała też o kazeinie, z której produkowano płytki, barwiąc je pięknymi farbkami z Anglii by dalej wykonywać długopisy, a także guziki i grzebienie. Ostatnim akcentem było opowiadanie o drożdżowni, w której pracowała.

Pani Zofia jest wielka fanką teatru do którego jako nastolatka chodziła co miesiąc razem ze swoimi rówieśnikami, a także poezja i literatura. Imponujące jest to jak w swoje barwne opowiadanie – pomimo wieku Pani Zofia umie wciągnąć młodzież naszego Liceum KOSTKI.

O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów
Zobacz zdjęcia