W związku z dużym zainteresowaniem grą w szachy w styczniu rozpoczęliśmy ligę szachową Kostki. Zamysł turnieju jest taki aby raz w miesiącu rozegrane były zawody w których każdy zawodnik będzie grał 8 partii. Oczywiście system rozgrywek jest szwajcarski kontrolowany (oznacza to iż zawodnicy wygrywający grają z wygrywającymi a przegrywający z przegrywającymi). Jest to bardzo sprawiedliwa rywalizacja w której każdy ma szansę zmierzyć się z przeciwnikami na swoim poziomie umiejętności. Każdy uczestnik w danej partii ma 15 minut do dyspozycji.

W każdym miesiącu rozgrywany jest turniej „od początku” (tzn. iż każdy rozpoczyna turniej od 0 punktów)  jednakże liczba punktów z wszystkich turniejów będzie sumowana do końcowej klasyfikacji.

W pierwszym turnieju wystąpiło 28 zawodników i zawodniczek. Jest to duży sukces organizacyjny. Mamy nadzieję iż do turnieju w lutym i przyszłych miesiącach dołączy jeszcze kilku uczniów. Wielkie brawa szczególnie należą się dziewczynom, które pomimo krótkiego stażu w grze odważyły się zagrac w turnieju. BRAWO!!!:)

W czasie pomiędzy turniejami odbywają się zajęcia szachowe w poniedziałki od godziny 7:00 do godziny 8:00. Na zajęciach zawodnicy będą poznawać i zaliczać pewne elementy sztuki szachowej aby każdy z nich podnosił swoje umiejętności. Serdecznie zapraszamy na Szachowy Magis oraz do Ligi szachowej Kostki. Następny turniej już 26 lutego we wtorek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy powodzenia w następnych turniejach.

Zespół do spraw sportu i rekreacji.

Zobacz zdjęcia