Dnia 7.12.2018 r. naszą szkołę odwiedziła grupa młodzieży z jednej z najstarszych szkół w Izraelu – Reali Hebrew School w Hajfie (zał. 1913 r.). Młodzież zaraz po przekroczeniu progów naszej szkoły została przywitana wspaniałym polskim rosołem, który od razu podbił serca naszych młodych gości.  Następnie grupa udała się do biblioteki gdzie została wprowadzona w plan pobytu w Kostce. Kolejnym punktem programu było powitanie gości przez Dyrektora Szkoły Ojca Tomasza Nogaja SJ i rozpoczęcie warsztatów integracyjno-poznawczych. W zajęciach tych oprócz gości uczestniczyli uczniowie dwóch klas o profilu geopolitycznym – 1D oraz 2C. Zwieńczeniem tego cyklu zajęć były dwie prezentacje przygotowane przez uczniów z Hajfy – o Izraelu jak również przez uczniów z klasy 2C o Polsce i o Krakowie. Ostatnim punktem programu był specjalnie przygotowany na tą okazję koncert naszego kostkowego zespołu muzycznego pod przewodnictwem Jakuba Lelka z klasy 1C.

Następnego dnia w sobotę pięcioro naszych uczniów wraz z grupą ze szkoły Reali udała się na Kasprowy Wierch. Pomimo mało sprzyjającej aury, wszystkim dopisywał dobry humor. Po kilkunastu minutach jazdy koleją linową osiągnęliśmy wysokość 1959 m.n.p.m. . Do kopuły szczytowej (1987 m.n.p.m) zostało kilkanaście metrów niemniej rekord wysokości najwyższej Kostkowej wycieczki został osiągnięty! Ukoronowaniem naszej wyprawy był moment w, którym wiatr przewiał gęste chmury a naszym oczom ukazała się piękna panorama na Tatry Wysokie – Krywań i grań Hrubego jak i Orlą Perć oraz na Tatry Zachodnie.

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii

 

Zobacz zdjęcia