W dniu 03 grudnia 2018 r. naszą KOSTKĘ odwiedziła grupa nauczycieli i pracowników z Niels Steensens Gymnasium – jezuickiej szkoły w Kopenhadze, Danii (https://nsg.dk/).

Oprowadzani przez naszych uczniów nasi goście zadawali wiele pytań o polski system edukacji, historie naszej szkoły, zasady pracy i nauki w niej. Nasza szkoła zrobiła duże wrażenie na wizytujących nas nauczycielach, którym szczególnie spodobał się porządek panujący w KOSTCE oraz przyjazna atmosfera i relacje między uczniami i nauczycielami. Spotkanie z Ojcem Dyrektorem Tomaszem Nogajem było okazją do dyskusji o wyzwaniach stojących przed szkołami jezuickimi w Europie.

Mamy nadzieję, iż spotkanie to będzie początkiem współpracy między naszymi szkołami, które pogłębi relacje między dziełami jezuickimi w Polsce i Danii. Jest to tym bardziej ważne, iż od 2016 roku duńskie placówki jezuickie podlegają polskiej Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej.

O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów

 

Zofia Nazim, nauczyciel języka angielskiego

 

Agnieszka Baran, psycholog, koordynator współpracy międzynarodowej

 

Zobacz zdjęcia