W ubiegły poniedziałek ruszył kolejny cykl zajęć geograficznych realizowanych w ramach zajęć KOSTKA Magis  Koło podróżnicze. Na zajęciach tych drodzy uczniowie będziecie mogli podzielić się swoimi wspomnienia, zdjęciami z różnego rodzaju podróży. Są to zajęcia nietypowe bo współtworzone przez Was.

Na zajęcia zaproszeni są wszyscy ci którzy chcieliby opowiedzieć o swoich przygodach jak i ci którzy lubią słuchać opowieści o odległych krainach.

Dnia 21.10.2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie na którym Natalia Szymańska, Igor Cholewiński (3C), Natalia Socha (3A) oraz z Aleksandra Rudowska (3D) opowiedzieli nam o swojej pięciotygodniowej podróży do Waszyngtonu. Uczniowie  w trakcie minionych wakacji uczestniczyli w programie edukacyjnym organizowanym przez Georgetown Preparatory School. Dzięki uczestnictwu w międzynarodowym programie uczniowie KOSTKI mogli podszkolić swoje umiejętności językowe jak i poznać ludzi z różnych regionów naszego globu.

Bardzo serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 5 listopada (poniedziałek) o godzinie 15 30 w sali 205. Tym razem o tym jak się mieszka w kraju gdzie mężczyźni chodzą w barwnych kiltach opowie Paulina Grabowska – uczennica klasy 3B.

A już 19 listopada odbędzie się kolejne spotkanie koła podróżniczego na, którym O. Krzysztof Jeleń SJ opowie o tym jak się żyje w „najdłuższym” państwie świata – Chile.

W imieniu prelegentów oraz własnym zapraszam na kolejne spotkania.

 

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii

 

Zobacz zdjęcia