W historii naszej szkoły, zawsze we wrześniu (już siódmy raz), tym razem 20 września 2018 r. uroczyście obchodzimy Święto naszego patrona św. Stanisława Kostki, który jest również patronem Polski. Tegoroczne obchody mają szczególny charakter ze względu na jubileuszowy rok – 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i  ogłoszenie przez Episkopat Polski roku 2018 – rokiem św. Stanisława Kostki. Świętowanie rozpoczęliśmy Dniem Sportu, przygotowanym przez Zespół do spraw sportu i rekreacji. Wszystkie klasy rywalizowały ze sobą, w wielu dyscyplinach sportowych: rzut do kosza, odbicia w parach –  piłka do siatkówki, żonglerka piłkarska, tor przeszkód, sztafeta w workach, drużynowe skoki na skakance, kręgle.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

1 miejsce klasa 3E (gimnazjum)  – 82 punkty

2 miejsce klasa 1D (liceum)        – 80 punktów

3 miejsce klasa 3C (gimnazjum) – 75 punktów

4 miejsce klasa 3 H (gimnazjum) – 74 punkty

5 miejsce klasa 3G (gimnazjum) – 73 punkty

Gratulujemy serdecznie wszystkim biorącym udział w zawodach, a szczególnie gorąco gratulujemy zwycięzcom, którym o. Tomasz Nogaj SJ Dyrektor Szkoły wręczył puchary i medale.

W programie  naszego świętowania, ważne miejsce zajmuje modlitwa. W części oficjalnej uroczystości, w obecności wielu Rodziców i Gości odbyła się koncelebrowana, uroczysta  Msza św., której przewodniczył Ojciec Prowincjał Jakub Kołacz SJ wraz z innymi duchownymi, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość, wśród nich obecny był o. prof. Józef Bremer SJ, rekotr Akademii Ignatianum w Krakowie.  W czasie Mszy św. dziękowaliśmy Św. Stanisławowi za opiekę i pomoc w budowaniu wyjątkowej KOSTKI. Po homilii nastąpił akt ślubowania uczniów klas pierwszych liceum na Sztandar Szkoły, które poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Natomiast zaraz po Mszy św. Ojciec Prowincjał pasował uczniów klas pierwszych liceum i uczniów zapisanych do klas gimnazjalnych KOSTKI na prawdziwych „kostkowiczów”. Godne i dostojne zachowanie  uczniów świadczyło o mocnym przeżyciu całej uroczystości, zwłaszcza ślubowania i pasowania. Po części oficjalnej wysłuchaliśmy, pouczającego,  głębokiego w treść programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klasy II B liceum, pod czujnym i merytorycznym „okiem” pani Anny Zdanek i o. Jerzego Filipa SJ oraz pani Aldony Skoczek, która razem ze swoim wspaniałym chórem uświetniła część artystyczną, jak i całą część oficjalną uroczystości. Ostatnia część świętowania należała do Rodziców KOSTKI, którzy przygotowali poczęstunek. Ważną atrakcją poczęstunku, oprócz smacznych ciast były pyszne kanapki przygotowane przez Panie pracujące w kuchni u „Stasia”. Warto przeżyć to jeszcze raz i zobaczyć galerię zdjęć, do czego serdecznie zapraszamy…

Zobacz zdjęcia

 

 

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego

 

Agnieszka Kubas – Chmielowska, nauczyciel historii

 

Sylwia Biernat, nauczyciel wychowania fizycznego