W dniu dzisiejszym, 21 września 2018, mieliśmy przyjemność gościć w KOSTCE Williama i Jane Mosakowskich ze Stanów Zjednoczonych. Ci wyjątkowo goście przyjechali do nas z Bostonu by poznać naszą szkołę i dowiedzieć się więcej o tym jak pracujemy. Zwiedzając szkołę oprowadzani przez naszych uczniów byli pod wrażeniem KOSTKI, szczególnie gdy zobaczyli wystawę jak zmieniła się szkoła na przestrzeni ostatnich lat. Podczas spotkania z Dyrektorem zadawali wiele pytań na temat naszej pracy oraz dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi edukacji i wychowania młodych ludzi.

 

Spotkanie to było także okazją do rozmowy na temat możliwości współpracy z Boston College High School oraz St. Mary’s High School w Lynn. Liczymy, iż to początek spotkań i rozmów, które zaowocują programem wymian międzynarodowych dla uczniów naszego liceum i szkół z Bostonu.

 

Wizyta gości przyniosła także nieoczekiwaną niespodziankę – Państwo Mosakowscy wesprą KOSTKĘ we wdrożeniu oprogramowania Librus w naszej szkole, dzięki czemu będziemy korzystać między innymi z elektronicznego dziennika. Gorąco dziękujemy za to spotkanie, czas nam poświęcony i zaoferowaną pomoc!

 

 

O.Tomasz Nogaj SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów

 

Agnieszka Baran, psycholog

 

Zobacz zdjęcia