Gdy jedni wypoczywają na wakacjach, inni łączą przyjemne z pożytecznym. Ośmioosobowa grupa naszych uczniów, dzięki wsparciu przyjaciół KOSTKI, ma możliwość  przez sześć tygodni wakacji brać udział w międzynarodowym kursie języka angielskiego w Waszyngtonie.

23 czerwca 2018 r. cała grupa bezpiecznie doleciała do Stanów i rozpoczęła swoją wyjątkową przygodę, która sprawia im wiele radości. Jak napisali jeszcze z drogi „Cieszymy się wszystkim, a wszyscy na nas dziwnie patrzą”. Po zakwaterowaniu i poznaniu kolegów z innych krajów przyszedł czas na test sprawdzający ich umiejętności językowe oraz przydział do odpowiednich grup szkoleniowych, a  następnie rozpoczęła się nauka. W przerwach między zajęciami i w weekendy na naszą młodzież czeka także wiele atrakcji.

Wrażenia z pierwszych dni pobytu na kursie kostkowicze mają bardzo pozytywne, są pod ogromnym wrażeniem kampusu, oswajają się z językiem, cieszą się z nowych znajomości i uczą się jak rozumieć różnice międzykulturowe: „Dni mijają nam bardzo szybko. Z dnia na dzień myślimy coraz bardziej po angielsku. Jest sporo nauki, ale też dużo zabawy. Wszyscy trafiliśmy na bardzo miłych kolegów i miłe koleżanki w pokojach. Ogólne odczucia pozytywne. Są małe minusy ale plusy zdecydowanie przeważają. Pomału przyzwyczajamy się do klimatyzacji. Jest naprawdę super i w USA rzeczywiście wszystko jest wielkie… nawet ogórki.”

Życzymy młodzieży owocnego pobytu za granicą i czekamy na ich osobistą relację z wyjazdu. Już dziś dziękujemy tym, bez których wyjazd młodzieży na kurs nie byłby możliwy – firmom Es System K, Greinplast i Oknoplast oraz Georgetown Preparatory School.

 

 

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów.

 

Agnieszka Baran, psycholog

 

Zobacz zdjęcia