Już po raz trzeci uczniowie KOSTKI mieli możliwość wziąć udział w wymianie ze szkołą w Dreźnie. Wymiana międzynarodowa do bardzo dobra okazja do nawiązania międzynarodowych znajomości, może nawet przyjaźni. Wymiana to dobry czas dla uczniów kreatywnych, towarzyskich, lubiących poznawać nowych ludzi. W kwietniu uczniowie z KOSTKI gościli w swoich domach i w swojej szkole uczniów z St. Benno Gimnazjum w Dreźnie i już we wrześniu wyjadą na drugą cześć projektu do Niemiec.

Program wymiany był bardzo atrakcyjny, uczniowie obu szkół brali udział we wspólnych wyjściach, wyjazdach, uczestniczyli w lekcjach.

Najlepiej wartość wymiany oddadzą relacje uczniów, biorących w niej udział.

  • Program wymiany polsko-niemieckiej był bardzo fajny. Mogłam poznać dużo nowych osób i z nimi porozmawiać. Myślę , że pokazaliśmy naszym gościom wiele ciekawych miejsc i dobrze zaprezentowaliśmy nasz kraj . Każdemu mogłabym polecić udział w takiej wymianie , ponieważ można doświadczyć wiele interesujących rzeczy.

  Natalia Szymańska  2c

  • Wymiana bardzo mi się podobała. Program był nastawiony na integrację i aktywne spędzanie czasu, co było wielkim plusem. Dobrze się bawiłam i poznałam wiele miłych osób. Przełamałam barierę językową z którą wcześniej miałam problem.

Zuzanna Ziajko  2c

  • W dniach 23-28.04 tego roku szkolnego uczestniczyłem w międzynarodowej wymianie z uczniami z Niemiec. Chociaż z początku niepokoiłem się, czy nie będziemy mieć żadnych problemów w komunikacyjnych , moje obawy okazały się bezpodstawne. Z naszymi kolegami i koleżankami z Drezna spędziliśmy wspaniały czas w Krakowie, a także zdobyliśmy wiele ciekawych doświadczeń oraz nawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Bardzo podobała mi się wymiana i z chęcią wziąłbym w niej udział kolejny raz!

Igor Cholewiński  2c

 width=

  • Wymiana minęła mi bardzo szybko. Na początku stresowałam się jak to będzie, ale poznawszy lepiej moja partnerkę okazało się że wiele nas łączy i pod koniec ciężko było nam się rozstać. Każdego dnia były organizowane różnorodne zajęcia, a po nich spędzałam czas wyłącznie z nią lub w większej grupie. Była to idealna okazja do podszkolenia języka angielskiego oraz niemieckiego używając ich na co dzień, a także spędzenia miło czasu i poznania wyjątkowych osób i ich odmiennych zwyczajów.

  Aleksandra Rudowska 2d

  • Bardzo mile wspominam czas i możliwość uczestniczenia w wymianie polsko -niemieckiej. Spotkanie z Franciszkiem to było dla mnie nowe doświadczenie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce. Plan – (zrealizowany) pokazanie swojego domu, przedstawienie rodziny, naszych zwyczajów i ciekawych miejsc w Krakowie. Te kilka dni minęły bardzo szybko, zostały miłe wspomnienia ze wspólnie spędzonego czasu. Cieszę się i dziękuję, że mogłem w tym uczestniczyć.

Jakub Kierys 2h

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

Marta Sękowska, nauczyciel języka niemieckiego

 

Zobacz zdjęcia