W ramach projektu edukacyjnego dnia 27.04.2018 roku o godzinie 10:45, odbył się konkurs recytatorski. To wydarzenie miało miejsce w przedszkolu „Lajkonik” i wzięły w nim udział przedszkolaki z różnych grup wiekowych.

          Tuż przed 11. wyszliśmy ze szkoły i poszliśmy do przedszkola, w którym miał się odbyć konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Następnie skierowaliśmy się do sali, by wszystko przygotować, a po chwili weszły dzieci, wśród których byli uczestnicy konkursu. Gdy już wszyscy zajęli swoje miejsca i zapanowała cisza, po krótkim przywitaniu zaprosiliśmy dzieci do zaprezentowania wierszy. Przedszkolaki po kolei wychodziły na środek sali i recytowały. Na końcu nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Projekt był dla nas dużym wyzwaniem. Nie spodziewaliśmy się, że organizacja konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków niesie ze sobą poważne zadania – znalezienie sponsora na nagrody, ustalenie, kto, co i na kiedy robi. Nauczyliśmy się, że aby zrealizować projekt, musimy działać zespołowo, razem, musimy ze sobą rozmawiać, a nie przerzucać odpowiedzialności na drugą osobę. To naprawdę nie jest łatwe, ale daliśmy radę i jesteśmy z siebie dumni.

 

Nikola Konik

Gabriela Sikora

Kamila Sikora

Konrad Byrski

Kinga Olewicz

Agata Bugajska

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego

 

Zobacz zdjęcia