Kwiecień 2018r. obfitował w KOSTCE w liczne spotkania z gośćmi, którzy przyjechali do nas z różnych, niekiedy bardzo odległych, zakątków świata. Odwiedziła nas między innymi delegacja nauczycieli z jedynej katolickiej szkoły w Rosji. Przyjechali do nas aż z Syberii, z Tomska, gdzie pracują w szkole oferującej edukację na wszystkich poziomach,
prowadzonej przez Towarzystwo Jezusowe. Naszym gościom towarzyszył o. Wojciech Ziółek SJ, pracujący już od 3 lat w Tomsku, oraz o. Wojciech Żmudziński SJ z Centrum Arrupe (http://www.arrupe.org/) – organizator wizyty gości z Federacji Rosyjskiej w Polsce.


Podczas pobytu w KOSTCE goście spotkali się z dyrekcją i nauczycielami, z którymi rozmawiali o tym jak przez 6 lat nasza szkoła zmieniała się i rozwijała. Szczególnie interesowały ich wspomnienia osób, które pracowały jeszcze zanim kierowanie placówką zostało powierzone jezuitom. Mieli także sporo pytań dotyczących realizowanych przez nas projektów i wymian międzynarodowych. Zwiedzając KOSTKĘ nasi goście spotkali się także z uczniami, dopytując licealistów z klasy I C o to jak jest im w naszej szkole, co w niej najbardziej cenią, ale i jakich zmian by oczekiwali.


O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów.

Agnieszka Baran, psycholog

 

Zobacz zdjęcia