Ostatnio na języku polskim dostaliśmy bardzo nietypowe zadanie domowe – mieliśmy założyć stronę internetową, na której prowadzilibyśmy pamiętnik Małego Księcia z  jego podróży. Początkowo pomyślałem że będzie to bardzo proste, jednak podczas tworzenia okazało się, zupełnie inaczej. Kiedy zaczęliśmy pracę, zauważyliśmy, że niezbędna będzie komunikacja, a to było utrudnione, ponieważ nie mogliśmy się spotkać. Pomimo tego stworzyliśmy stronę, na której publikujemy kartki z pamiętnika Małego Księcia, a wartości przekazane w lekturze przedstawiamy za pomocą cytatów. Uważam to zadanie za bardzo kreatywną formę analizy lektury.

Mikołaj Kasprzycki

Relacje uczniów:

Moim zdaniem zadanie o blogu / profilu na Facebooku było ciekawe. Pobudziło wyobraźnię i naszą twórczość. Ciekawe też było zobaczyć, jak inni postrzegają budowę profilu Małego Księcia.

Natalia Kachel

Tworzenie profilu Małego Księcia było świetną zabawą. Wyszukiwanie cytatów, zdjęć i muzyki oddającej sytuacje było wymagającą, ale przyjemną pracą. Skończony profil będzie dobrą pamiątką i idealnym powtórzeniem do sprawdzianu.

Helena Sulima

https://vignette.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/b/bf/Maly-ksiaze.gif/revision/latest?cb=20140226222355

Moim zdaniem takie zadanie jest lepsze od rutynowego omawiania lektury. Angażuje ono nawet „nieuków” i dostarcza sporo zabawy. Można się naprawdę wczuć w rolę i utożsamić z bohaterami, a także odkryć, zauważyć nowe rzeczy w lekturze. Myślę, że to rozwiązanie powinno być stosowane częściej.

Franciszek Smęder

Moim zdaniem, zadanie polegające na przygotowaniu strony na Facebooku było bardzo ciekawym doświadczeniem. Nigdy wcześniej nie podejrzewałem, że na portalu społecznościowym można przedstawić i poruszyć jakiś problem, czy przygotować referat dla całej klasy. Sądzę, że jest to dobry sposób na urozmaicenie lekcji i zaciekawienie uczniów poruszanym problemem. Ponadto uczniowie mogą na koniec lekcji ocenić, który projekt najbardziej im się podobał i dlaczego. Uczy to zdrowej rywalizacji oraz pracy w grupie. Krótko mówiąc – uważam takie zadanie za dobre i ciekawie.

Bartek Kmiecik

Poniżej możecie zobaczyć niektóre owoce ich pracy.

https://www.facebook.com/Mały-Książę-438641163251625/

https://www.facebook.com/Mały-Książę-official-561678694204825/

https://www.facebook.com/Mały-Książę-2023579894631744/

https://www.facebook.com/pg/Mały-Książe-818011778390433/posts/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/Mały-Książę-Blog-713744959014979/

 

 

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego