„Legenda i sława wzięły nas na swe skrzydła i niosły naprzód”
Konkurs na pracę literacko-historyczną z walką o niepodległość w tle

Rok 2018 to piękna rocznica stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dzięki poświęceniu wielu pokoleń Polaków żyjemy w wolnej ojczyźnie. Zapraszamy wszystkich uczniów klas gimnazjalnych i licealnych do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na pracę literacką, której tematyka będzie dotyczyła walki o niepodległość.
Przygotuj opowiadanie, w którym opiszesz losy bohatera walki o niepodległość – anonimowego powstańca walczącego w powstaniu, pisarza lub działacza społecznego propagującego np. pracę u podstaw i prace organiczną. Możesz również przygotować fragment pamiętnika powstańca lub innej osoby zaangażowanej w walkę o niepodległość. Umieść wydarzenia w prawdziwym kontekście historycznym – bohater Twojej pracy nie musi być pierwszoplanową postacią walk o niepodległość. Może Twoi przodkowie walczyli o niepodległość? Masz doskonałą okazję, aby ich upamiętnić na kartach swojego opowiadania albo pamiętnika. Szczegóły konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.
Przygotowane opowiadanie lub pamiętnik przekaż lub wyślij e-mailem do Pani Iwony Poręby albo Pani Agnieszki Kubas do dnia 9 kwietnia 2018 r.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_(cykl)

Agnieszka Kubas, nauczyciel historii

Iwona Poręba, nauczyciel języka polskiego

 

Regulamin Konkursu