1. marca 2018 r. odbyło się wyjście klas pierwszych liceum do teatru na sztukę pt. „Makbet”. Było to przedstawienie teatralne szkolnej lektury autorstwa Williama Shakespeare’a.
Przedstawienie odbyło się w godzinach porannych w Centrum Sztuki Solvay.
Na wstępie naszą uwagę przykuła ubogość scenografii, która, jak niebawem się okazało, nie była przeszkodą do udanego widowiska. Najważniejszą rolę odegrała gra aktorska. Aktorzy wcielający się w role bohaterów tragedii, wyglądem oraz swoją grą, pokrywali się z naszymi wyobrażeniami na temat postaci z lektury.
Istotnym elementem sztuki, którego nie można pominąć w naszej recenzji, była także muzyka. Użyty podkład muzyczny, według nas, nie był potrzebny i momentami psuł nastrój na scenie.
Mimo wspomnianych drobnych minusów sztuka podobała nam się. Wyjście do teatru uważamy za udane, ponieważ mogliśmy raz jeszcze, na nowo, przeanalizować losy bohaterów. Mamy nadzieję, że będziemy miały jeszcze nie raz okazję uczestniczyć w podobnym wydarzeniu.

Karolina Merwart i Martyna Frączek

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiegoZofia Nazim, nauczyciel języka angielskiegoO. Kamil Mrówka SJ, katechetaZobacz zdjęcia