Koniec semestru coraz bliżej, coraz więcej sprawdzianów, popraw, zaliczeń, a nowego materiału cały czas przybywa. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Jak uczyć się w sposób efektywny i skuteczny? Czy metody i techniki uczenia się, które stosujemy można udoskonalić? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas kolejnych warsztatów Akademii Kompetentnego Kostkowicza pt. „Jak zwiększyć efektywność uczenia się?”. W  ramach zajęć odbędą się trzy spotkania, na których będziemy dowiadywać się co wpływa na skuteczność naszego uczenia się oraz jak organizować swoją naukę tak, by szła nam ona sprawniej. Poznamy podstawowe zasady działania naszej pamięci i będziemy uczyć się jak wykorzystywać je dla efektywniejszego przyswajania informacji, a także wybrane mnemotechniki przydatne w nauce. Wykonywać będziemy także ćwiczenia wspomagające naszą koncentracje uwagi i pamięć.

Terminy zajęć – grupa 3:
24 stycznia 2018r., godz. 15.30-16.15 – Efektywnie czyli jak – od czego zacząć uczenie się z sukcesem.
31 stycznia 2018r., godz. 15.30 – 16.15 – Zgodnie z zasadami – jak wykorzystać zasady działania pamięci dla skutecznego uczenia się.
7 lutego 2018r., godz. 15.30 -16.15 – Mnemotechniki w służbie uczenia się.

Zapisy:
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona (8 miejsc w grupie), o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą wziąć udział w całym cyklu trzech spotkań. Zapisy przyjmowane są w zespole pedagogiczno – psychologiczno – duszpasterskim (PPD), sala 108.

Agnieszka Baran, psycholog