Święty Mikołaj odwiedza zawsze grzeczne dzieci. Uczniowie KOSTKI spotkali tego „Świętego od prezentów” i zaprowadzili go do dzieci z Publicznego Przedszkola „Bajlandia”. Gimnazjaliści z „Dwóch Masek Kostki” przygotowali mikołajkowy spektakl dla najmłodszych. Spotkały się w nim różne postacie z bajek, które potrzebowały pomocy od dzieci. Kopciuszek potrzebował  sukni i pantofelków, baletnica cierpiała na brak puent, królewna nie miała księcia, pirat szukał mapy. Dzięki świątecznej przemianie i darowi dzielenia się z innymi każdy otrzymał to czego szukał.

Dzieci reagowały żywiołowo, dopingowały bohaterom, przeżywały smutki i radości bajkowych postaci. Radości nie było końca. Młodzież z Kostki również podzieliła się swym talentem, dając najmłodszym radość obcowania ze sztuką teatralną.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego