W dniu 1 grudnia, odbyło się ostatnie w roku kalendarzowym 2017, spotkanie Koła Fotograficznego w Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.

Na wstępie jak zwykle, zaczęliśmy od przygotowania studia do odpowiednich warunków. Tym razem tematem przewodnim zajęć był BOKEH, czyli celowe, miękkie rozmycie obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Nam w uzyskaniu pożądanego efektu pomogły kolorowe lampki.

Ponieważ Święta Bożego Narodzenia już niebawem, nie mogło zabraknąć motywów świątecznych. Głównymi bohaterami na zdjęciach byli: czekoladowy Mikołaj, oraz pluszowe maskotki renifera i bałwanka. W nastrój Świąt idealnie wpasowały się także kolorowe bombki na choinkę. Dodatkową atrakcją była możliwość zjedzenia czekoladowego Mikołaja na koniec zajęć.

Wspaniałą atmosferę na zajęciach podkreślały świąteczne piosenki oraz wesołe samopoczucie uczestników. Zajęcia pokazały, jak w pomysłowy sposób wyodrębnić z tła główny motyw fotografii, nie odwracając od niego uwagi niepotrzebnymi szczegółami.

Wszyscy odliczamy już czas do następnych zajęć.

Natalia Dymek kl. IIG

Paweł Mika, nauczyciel informatyki

 

Zobacz zdjęcia