W dniu 7 grudnia 2017 roku, w KOSTCE, po raz czwarty zapachniało choinkami, piernikami, czyli iście świąteczną atmosferą, a to wszystko dzięki naszym Rodzicom, którzy
w ramach kilku spotkań Mama Magis & Tata Magis wykonywali ozdoby, takie jak: choinki, bombki, stroiki, koronki, świeczniki, chaty z piernika, aniołki i kartki świąteczne. Jak co roku cieszyły się one dużym powodzeniem i uznaniem wśród uczestników kiermaszu. Dzięki uprzejmości naszych darczyńców, nie zabrakło także miniaturki szopki krakowskiej. Świąteczną atmosferę podkreślały również stroje, w których wystąpili Rodzice. Hol szkoły rozbrzmiewał gwarem jarmarku świątecznego. Ta niezwykła atmosfera sprawiła, że na kiermaszu pojawił się Święty Mikołaj, a wyjątkowo przychylny dla nas okazał się diabełek, który zachęcał opieszałych przechodniów do kupna choćby jednej ozdoby.

Dochód z kiermaszu okazał się wielkim sukcesem. Rada Rodziców w całości przekazała pieniądze na ręce Dyrektora Ojca Pawła Brożyniaka, z przeznaczeniem na dofinansowanie darmowych zup dla naszych uczniów, w ramach akcji „Jesteś głodny przyjdź na zupę”.

Dziękujemy Rodzicom za trud włożony w organizację tegorocznego kiermaszu. To ogromna radość, że w spotkaniach uczestniczą również Rodzice naszych absolwentów. Zachęcamy tych Państwa,  którzy nie mieli do tej pory okazji, aby przyjść do KOSTKI na spotkanie Magisowych Rodziców. To czas, aby w świetnej atmosferze odreagować od codziennych spraw, sprawić, aby tą radością mogły cieszyć się także Państwa dzieci, czyli nasi uczniowie.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

 

Zobacz zdjęcia