W roku dla Niepodległej w szczególny sposób uczciliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Uroczyste obchody naszego narodowego święta rozpoczęliśmy 10 listopada i zakończyliśmy na wspólnym patriotycznym śpiewaniu.

W piątkowy poranek z głośników szkolnego radiowęzła popłynął patriotyczny śpiew i słowa przypominające o pokoleniach Polaków, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju. Przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia  tworzące proces dziejowy, który umożliwił powrót Polski na mapy świata po 123 latach niewoli.

Wiemy, że niepodległość nie  jest dana raz na zawsze, dlatego z okazji 11 listopada warto pamiętać potomkach dziewiętnastowiecznych powstańców i uczestników Wielkiej Wojny, którzy w kolejnych latach bronili odzyskanej niepodległości, między innymi ofiarnie przelewając krew podczas powstania warszawskiego.

Wyjątkowym elementem obchodów Święta Niepodległości była międzywojenna kawiarenka „Jama Michalika”, którą zorganizowaliśmy na szkolnym korytarzu. Wyjątkowa atmosfera tego dnia przeniosła nas w nostalgiczne czasy międzywojenne, gdzie w odrodzonej ojczyźnie kształtowała się nie tylko polityka, gospodarka i granice, ale przede wszystkim kultura. Dlatego przypomnieliśmy najpiękniejsze utwory ówczesnych artystów, które zostały wykonane przez szkolny zespół wokalno-muzyczny. Ponadczasowe utwory Eugeniusza Bodo czy Heleny Grossównej porywały do śpiewu każdego.

„Gdzie są kwiaty z tamtych lat?

Jasne kwiaty… Gdzie są kwiaty z tamtych lat? – Czas zatarł ślad…

Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Każda z dziewcząt wzięła kwiat…

Kto wie czy było tak… Kto wie czy było tak…”

 

 

Zespół nauczycieli historii

Zespół nauczycieli przedmiotów artystycznych

 

Zobacz zdjęcia