Zajęcia fotograficzne odbyły się w dniu 8 września 2017r., w sali informatycznej na terenie naszego gimnazjum „Kostka”. Zajęcia miały charakter kameralny a ich temat przewodni to: „Warzywa i owoce”.

            Po krótkim omówieniu zasad BHP dotyczących zajęć w studio fotograficznym,  prowadzący, p. Paweł Mika przedstawił podstawowe informacje o sprzęcie fotograficznym, wyposażeniu  studio i prawidłowej kompozycji planu w tym oświetlenia z użyciem parasolek fotograficznych.

            Od tego momentu każdy z nas mógł się poczuć artystą, tworząc własne ujęcia kompozycji owoców i warzyw. Pod bacznym okiem prowadzącego i w oparciu o jego rady i doświadczenie mieliśmy okazję wykonać dobre technicznie zdjęcia żywności, co nie jest w cale łatwą sprawą. W trakcie zajęć mogliśmy korzystać z własnych aparatów fotograficznych a także z tych, w które wyposażone są telefony komórkowe, co umożliwiało nam porównanie jakości zdjęć i różnic w oświetleniu.

            Kolorystyka warzyw nawiązywała do złotych barw jesieni, i odzwierciedlała pogodę z za okna. Ciekawą atmosferę w trakcie zajęć tworzyła muzyka płynąca w tle. Dodatkową atrakcją była degustacja soczystych owoców takich jak pomarańcze, banany, winogrona, jabłka, kiwi czy śliwki po sesji fotograficznej.

             Bardzo mile wspominamy te zajęcia i liczymy, że kolejne odbędą się już wkrótce i będą równie kreatywne. Być może w naszym gronie objawi się jakiś ukryty talent fotograficzny i za kilka lat będziemy gościć na jego wystawie fotograficznej.

Natalia Dymek kl. IIG

Paweł Mika, nauczyciel informatyki

 

 

Zobacz zdjęcia