Po raz kolejny niektórzy uczniowie KOSTKI mieli okazję wspólnie spędzić wakacje. W tym roku naszym celem okazała się Sycylia.
17 lipca rozpoczęliśmy wspólną podróż. Naszym pierwszym przystankiem była Padwa, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę św. Antoniego, Bazylikę św. Justyny oraz Baptysterium. Po noclegu w Padwie przyjechaliśmy do Florencji – perły Toskanii. Strzelające w niebo wieże witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii. Wędrując poprzez niezwykle zagęszczone zabytki Starego Miasta i wspaniałe punkty widowiskowe zwiedziliśmy Katedrę Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Drzwi Raju, Dzwonnicę Giotta, Most Złotników i wiele innych zabytków. Następnie czekał nas nocny przejazd i przeprawa promem na Sycylię.


Po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer po okolicy i przywitanie z morzem. Na Sycylii w panującym tu można by rzec tropikalnym klimacie spędziliśmy tydzień. Oprócz tradycyjnego plażowania i leniuchowania zwiedzaliśmy Katanię, Syrakuzy, katakumby i podjechaliśmy pod Etnę. Zapoznaliśmy się ze zwyczajami i kulturą mieszkańców Sycylii. Na szczęście nie spotkaliśmy mafii sycylijskiej.
W drodze powrotnej zobaczyliśmy Pompeje – tym razem nie w podręczniku do historii, ale zwiedzając z przewodnikiem. Forum, Teatr, Dom Fauna, Zamek Królewski, Bazylika Wezuwiusza czy wiele innych zabytków na długo pozostaną w naszej pamięci. W godzinach wieczornych dotarliśmy na Monte Casino. Kolejny i jednocześnie ostatni dzień naszej wakacyjnej wyprawy to odpoczynek i szaleństwo w Mirabilandii.
Już dziś zapraszamy na WAKACJE Z KOSTKĄ 2018. Cel naszej podróży i szczegóły już wkrótce.

Zofia Nazim, nauczyciel języka angielskiego

 

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

Zobacz zdjęcia