Dnia 15 września bieżącego roku chętni uczniowie z oddziałów gimnazjalnych Kostki wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata” zorganizowanej przez nauczycieli biologii. W jej ramach sprzątaliśmy tereny zielone w okolicy naszej szkoły, a szczególnie obszar Parku Rzecznego Drwinki. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 20 worków śmieci. Przez cały czas trwania akcji towarzyszyła nam refleksja dotycząca braku szacunku dla przyrody i dbałości o piękno najbliższego otoczenia, dlatego do szkoły powróciliśmy z jeszcze większym pragnieniem działania na rzecz ochrony lokalnego środowiska.

Alicja Gąsłowska klasa III f

 

Dnia 15 września 2017 roku (piątek) chętni uczniowie KOSTKI wybrali się pod opieką pań od biologii na coroczną pomoc naszej planecie. Akcję tę wspomagało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

        Podczas popołudniowej wycieczki mieliśmy okazję zarówno lepiej poznać najbliższą okolicę, jak i wysprzątać Ziemię. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt (tj. rękawice ochronne oraz plastikowe wory) segregowaliśmy śmieci. Z satysfakcją przemierzaliśmy w niewielkich grupkach tereny zielone w pobliżu naszej szkoły, zbierając szkło, plastik, papier, aluminium i wiele innych odpadów. Po dwóch godzinach uzbieraliśmy kilkadziesiąt pełnych worów. Po czym udaliśmy się w drogę powrotną do budynku KOSTKI.

        Pogoda, choć pochmurna, (lecz nie deszczowa), umożliwiła nam to wspólne wyjście. Uważam, że było ono udane, ponieważ mogliśmy miło spędzić razem czas, a przede wszystkim zrobić coś pożytecznego dla naszej planety, która w dzisiejszych czasach szczególnie tego potrzebuje.

Aldona Krzyworączka klasa II g

 

 

Elżbieta Fyda, nauczyciel biologii i wychowania do życia w rodzinie

 

Anna Kuczkowska-Kuźniar, nauczyciel biologii

 

Iga Szwajkosz, nauczyciel bibliotekarz

 

Zobacz zdjęcia