7 czerwca 2017 klasy 1c,2c i 2d miały okazję nie tylko udziału w nietypowej lekcji języka angielskiego, ale również w bardzo ciekawej dyskusji (po angielsku oczywiście) na temat tolerancji religijnej i aktów terroryzmu.Gościem KOSTKI był Ojciec Vilson Kodavatikanti, który część swojego życia spędził na terenach gdzie nauczał Pan Jezus. Ojciec Vilson jest obecnie jednym z księży pomocniczych katolickiej parafii św. Marka na Szubrze w Kairze oraz księdzem Towarzystwa Misji Afrykańskich. Jako, że sam z pochodzenia jest Hindusem, ma bardzo ciekawe doświadczenia życia i pracy w Indiach, a także prowadzenia misji w kraju muzułmańskim.
Jego opowieść to interesująca retrospekcja w czasie kiedy żył Chrystus. Oprócz danych historycznych i geograficznych uczniowie usłyszeli ciekawą definicję tolerancji religijnej oraz mogli podyskutować o cechach charakterystycznych dla terrorystów i co powoduje, że sięgają po krew niewinnych.
Wizytę księdza Vilsona w Krakowie organizowało Stowarzyszenie Domus Orientalis (Dom Wschodni) oraz Anna Wilczyńska, arabistka prowadząca islamistablog.pl.

Zofia Nazim, nauczyciel języka angielskiego

 

Katarzyna Kowalczyk,nauczyciel języka polskiego, koordynator ds. wolontariatu
Zobacz zdjęcia