Kraków, 24 marca 2017 r.

Drodzy Gimnazjaliści,

Szanowni Rodzice

Z wielką radością pragnę poinformować, iż w dniu 02 marca 2017 r.  została podpisana decyzja Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie wniosku Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej (jezuitów) dotyczącego przekształcenia KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie w KOSTKĘ Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki z oddziałami gimnazjalnymi, które swoją działalność rozpocznie od 1 września 2017 r. W ten sposób zakończył się prawie sześciomiesięczny proces intensywnych starań i jesteśmy pierwszą szkołą w Krakowie, która otrzymała tego typu zgodę i z pewnością jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą w Polsce.

Obecnie kontynuujemy intensywne prace nad tym, by już wkrótce przedstawić ofertę nowego liceum jezuitów oraz kryteria rekrutacji. Dokładamy wszelkich starań, by w nowej szkole zachować wyjątkową atmosferę i dbałość o wysoki poziom nauczania dostosowany do aktualnych potrzeb w duchu pedagogiki ignacjańskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące modlitwą i działaniami wspierali i nadal wspomagają nas, by to wyjątkowe dzieło zapoczątkowane w 2012 roku, jakim jest KOSTKA, mogło być kontynuowane. Liczmy, iż wspólnie będziemy nadal tworzyć na osiedlu Na Kozłówce miejsce, w którym młodzi ludzie będą odkrywali swoje pragnienia i podejmowali fascynującą drogę ich realizacji.

o. Paweł Brożyniak SJ

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

1 września 2017 r. rozpocznie działalność KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki. W nowej szkole będziemy kontynuować i rozwijać dzieło jakim jest KOSTKA Gimnazjum Jezuitów w Krakowie przy ul. Spółdzielców 5, dbając w szczególności o wyjątkową atmosferę i wysoki poziom nauczania. W naszym liceum będziemy kładli szczególny nacisk na realną współpracę i wspólne realizowanie projektów z uczelniami wyższymi oraz przedstawicielami biznesu tak, by uczniowie oraz kadra mogli zdobywaną w szkole wiedzę przełożyć na praktykę.

Uczniowie Liceum Kostki będą mieli możliwość podjąć naukę w jednym z czterech oddziałów klasowych:

  1. Profil matematyczno-informatyczno-fotoniczny
  2. Profil biologiczno-chemiczny
  3. Profil humanistyczny
  4. Profil geopolityczny

Osoby zainteresowane aplikowaniem do Liceum KOSTKI zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat rekrutacji.

Wszelkie aktualne informacje dotyczące Liceum KOSTKI zamieszczamy także na dotychczasowym profilu Gimnazjum KOSTKA na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/pgjkostka/.