W kalendarium imprez i wydarzeń kulturalnych naszej szkoły czerwiec to miesiąc w którym organizowany jest przez rodziców i szkołę Piknik Rodzinny. W tym roku już po raz trzeci uczniowie i ich rodziny, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także rodzice, w miłej i rodzinnej atmosferze chcieli spędzić sobotni czas. Wyjątkowo w tym roku odbył się również II Dzień Otwarty Liceum. Choć pogoda nie była najlepsza, uczestnicy imprezy na przekór aurze prezentowali świetne humory, pokazując, że to ludzie tworzą wyjątkowy klimat.

Ogromną atrakcją tegorocznej imprezy był koncert MALEO REGGAE ROCKERS, który zakończył się pokazem serpentyn przygotowanym przez firmę Efekty FX.

Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje, takie jak: występ szkolnego laureata konkursu Mam Talent, zorganizowanego przez samorząd uczniowski, pokazy taneczne w wykonaniu Szkoły Tańca WENA i cheerleaderek z KOSTKI. Ponadto festiwal nauki uczniów KOSTKI w ramach Dnia Otwartego, konkurs kulinarny „MASTER of TASTE”, konkurs wiedzy o Krakowie, sportowy tor przeszkód, warsztaty z filozofii, prezentacja firmy InPhoTech, doświadczenia chemiczne, czy konsultacje stomatologiczne. W trakcie pikniku zadbano także o najmłodszych, dla których przygotowano specjalne stoisko z zabawami i kolorowankami.

Najbardziej burzliwym i wywołującym wiele emocji punktem pikniku była z pewnością licytacja, na której m.in. koszulka z autografami piłkarzy Wisły Kraków, Cracovii, czapka z autografem Rafała Majki, piłka Jerzego Dudka, rajd w Kielcach na Torze z Wojciechem Chuchałą mistrzem Polski i Europy, koszulka, szalik i czapka Inter Mediolan.

Tradycyjnie już przekąski regionalne kusiły miłośników staropolskiej kuchni do spróbowania domowych przetworów, ogórków kiszonych, smalcu domowej roboty i prawdziwego chleba z chlebowego pieca. Na amatorów solidnego, męskiego jedzenia czekał przyciągający zapachami grill, serwujący kiełbaski, a także stoisko szkolnej stołówki „U STASIA” z bigosem i pyszną grochówką. Jeśli ktoś z gości pojawił się na pikniku w  nie najlepszym humorze, to z pewnością przy kawie, lodach i słodkościach domowej roboty, odzyskiwał radość życia. I z tą właśnie radością i nadzieją na główną wygraną w zabawie „KUP KOSTKĘ” uczestnicy pikniku nabywali kostki z numerami, które miały okazać się szczęśliwymi w czasie finałowego losowania nagród. Podczas którego na zwycięzców czekało mnóstwo nagród, wśród których m. zaproszenia do restauracji, salonów kosmetycznych, ścianki wspinaczkowej, kina, czy wreszcie weekendowy pobyt w Leśnej Polanie w Krynicy Zdrój.

W tak duże przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku, zaangażowanych było wiele osób. Im wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania.

Dyrekcja KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, Biuro Rozwoju i Promocji Szkoły oraz Rada Rodziców dziękują wszystkim sponsorom nagród i darczyńcom, dzięki którym piknik udało się zorganizować.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bawić się na IV PIKNIKU RODZINNYM KOSTKI. A zatem kolejne atrakcje, kolejne nagrody i kolejne piękne chwile przed nami.

ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ DO WSPÓLNEGO BIESIADOWANIA!

Dziękujemy!!!
Organizatorzy

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły
O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.
Zobacz zdjęcia