25 czerwca 2017r. piątka naszych uczniów wyruszyła do Waszyngtonu na kurs języka angielskiego. Przez sześć tygodni Gosia, Gosia, Natalka, Radek i Maciek będą w Georgetown Preparatory School (http://www.gprep.org/) podnosić swoje kompetencje językowe podczas zajęć organizowanych w ramach kursu „English as a Second Language  Program – Dream No Bordes”. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to także okazja do nawiązania wielu międzynarodowych przyjaźni, aktywnego spędzenia czasu podczas licznych zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Po przyjeździe do Waszyngtonu Kostkowicze wraz z innymi uczestnikami kursu z całego świata zostali zakwaterowani w akademikach oraz wzięli udział w teście sprawdzającym ich poziom znajomości języka angielskiego. Po zakwalifikowaniu do odpowiednich grup rozpoczęli naukę. Popołudniami, po zajęciach, mają okazję korzystać z różnych zajęć sportowych oraz uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych.

Udział naszej młodzieży w letniej szkole języka angielskiego możliwy jest dzięki wsparciu firm: ES System K, Oknoplast i Greinplast, którym gorąco dziękujemy za wyjątkową możliwość rozwoju dla naszych uczniów!

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

 

Agnieszka Baran, psycholog

 

Zobacz zdjęcia