Sposobów na świętowania Dnia Dziecka znamy wiele, jednak postanowiliśmy uczcić ten dzień wyjątkowo – za nami już kolejny dzień dziecka w Kostce na sportowo! Zorganizowany w szkole turniej piłki nożnej, odbywający się w ramach Igrzysk Gimnazjów Katolickich okazał się – wedle oczekiwań i naszych starań – pełen emocji i sportowej, zaciętej walki na najwyższym poziomie.

Piłkarskie emocje towarzyszyły nam dzięki pięciu drużynom i ich zawodnikom, którzy w ramach dnia dziecka pokazali nam prawdziwą i godną dorosłych grę w piłkę nożną. Sobotnie emocje, które zafundowała nam reprezentacja Polski w meczu  Rumunią mogą się schować przy tegorocznych rozgrywkach, dogrywkach oraz rzutach karnych, które umożliwiły wyłonienie najlepszej drużyny oraz najlepszych zawodników 🙂

W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Kostka, Salezjanki, Św. Rodzina, Prezentki oraz Akademickie Gimnazjum Jezuitów. Turniej rozegrany został w systemie „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów sytuacja okazała się skomplikowana – aż 3 drużyny posiadały taką sama ilość punktów. W tym wypadku według regulaminu turnieju konieczne było stworzenie tak zwanej małej tabelki, z której ostatecznie wynikło, że w meczu o 3 miejsce zmierzą się Kostkowicze z Savio.

Regulaminowy czas gry nie wyłonił jednak zwycięskiej drużyny dlatego konieczne było rozegranie rzutów  karnych. Pierwsze strzelało Savio i tu na samym początku wspaniałą interwencją popisał się nasz bramkarz Kacper Kil, który tą obroną przesądził o losach całego meczu. Ogromne brawa należą się również zawodnikom, którzy perfekcyjnie wykonali swoje strzały i tym samym umożliwili zajęcie Kostce  trzeciego miejsca w turnieju.

Mecz o pierwsze miejsce na podium został rozegrany między  Gimnazjum św. Rodziny a Akademickim Gimnazjum z Nowego Sącza. Turaj również nie wystarczył regulaminowy czas gry i musiały zostać rozegrane rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się goście z Nowego Sącza, tym samym powtarzając swój sukces z ubiegłego roku.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i liczymy na więcej takich wydarzeń, a drużyny, które przyjechały do nas odebrać swoje sportowe, piłkarskie emocje zapraszamy „po jeszcze” 🙂

Zespół do spraw sportu i rekreacji.

Zobacz zdjęcia