Z wielką radością informujemy, iż po raz drugi w 5-letniej historii KOSTKI podjęliśmy wyzwanie i zorganizowaliśmy wymianę ze szkołą w Dreźnie. W wymianie wzięli  udział uczniowie z klas II językowych z KOSTKI oraz uczniowie z Gimnazjum St. Benno w Dreźnie. Gościliśmy naszych przyjaciół od 14 do 20 maja br. Program był bardzo atrakcyjny i wszyscy bardzo chętnie współpracowali. Mieliśmy warsztaty integracyjne, uczestniczyliśmy z kolegami z Niemiec w zajęciach lekcyjnych, byliśmy w Zakopanem oraz na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, KL- Auschwitz – Birkenau, zwiedziliśmy oczywiście nasze miasto Kraków. Na zakończenie programu mieliśmy piknik podsumowujący w ogrodach Jezuitów. Podczas wymiany mieliśmy okazję poznać się w różnych sytuacjach: w szkole, na wycieczkach, podczas rozgrywek sportowych, podczas wspólnych posiłków, wszystko to jest wielką wartością budującą relacje.

         Wymiana to wielkie  przedsięwzięcie dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i nam pomagali podczas wymiany.

Nasze podziękowania kierujemy do dyrektora ojca Pawła Brożyniak, do Dyrektora ds. Nadzoru Pedagogicznego Pana Józefa Rostworowskiego, do całego Zespołu PPD, a w szczególności do Pani Agnieszki Baran, która przygotowała i przeprowadziła zabawy integracyjne, do nauczycieli, którzy zechcieli przyjąć na swoje zajęcia uczniów z Drezna; pani Zofii Nazim, pani Iwonie Porębie, Pani Katarzynie Foltman, Panu Szymonowi Tarkowskiemu.

Uczniowie:

Od 14 do 20 maja br. miałam przyjemność brać udział w wymianie z uczniami z Drezna. Goszczenie w naszych domach rówieśników z Niemiec było doskonałą okazją do podszkolenia języka,  zarówno niemieckiego jak i angielskiego. Przez cały tydzień zwiedzaliśmy Kraków i okolice, nie zabrakło także rozrywki.

Ten czas był spędzony we wspaniałym towarzystwie i przyjemnej atmosferze. Z niecierpliwością czekam na wyjazd do naszych przyjaciół z Drezna.

Michalina Miodunka II C

Jako uczennica klasy językowej miałam okazję uczestniczyć w tegorocznej wymianie. Goście z Drezna spędzili u nas tydzień. Codziennie mieliśmy napięty plan pełen interesujących atrakcji. W ciągu tych dni nie tylko spędziliśmy miło czas, lecz przede wszystkim podszkoliliśmy swoje umiejętności językowe. Cała wymianę uważam za bardzo udaną. We wrześniu to polscy uczniowie odwiedzą stolicę Saksonii. Mam nadzieję, że wrócę stamtąd równie zadowolona.

Martyna Maciąg II C

Od 14.05 do 21.05 nasza szkoła miała przyjemność gościć Niemców z Drezna. Wybrani uczniowie z KOSTKI przyjmowali gości do swoich domów i mieszkali z nimi przez te kilka dni. Było to niesamowite przeżycie i doświadczenie. Idealny czas na poznanie innej kultury, zdobycie nowych przyjaźni, a także polepszenie języka angielskiego i niemieckiego. Nasi goście na pewno trochę poznali południową część Polski dzięki urozmaiconym wycieczkom, np. do Zakopanego czy Wieliczki. Uważam, że był to świetny czas i mam nadzieję, że kiedyś się on jeszcze powtórzy.

Natalia Głowacka 2d
W maju mieliśmy okazję brać udział w wymianie. Codziennie chodziliśmy na różne wycieczki oraz atrakcje, inaczej mówiąc nie nudziliśmy się. Tydzień spędzony w gronie naszych rówieśników z Niemiec uważam za udany. Spędziliśmy razem świetny czas poznając siebie i ucząc się nawzajem. Bardzo się z nimi zżyłam i nie mogę się doczekać, aż zobaczymy się we wrześniu tym razem u nich.

Aneta Kłósek 2D

W dniach 14.05-20.05 gościli u nas w szkole uczniowie z Drezna. Byli to bardzo mili goście. Wraz z nimi odwiedziliśmy m.in. Gubałówkę, Kopalnię Soli w Wieliczce, Termy Bukovina oraz zwiedziliśmy Kraków. Dzięki nim miałam okazję poznać inną kulturę , poznać nowe słowa po niemiecku. Najbardziej podobał mi się pobyt na Termach. Jestem bardzo zadowolona z ich wizyty.

Wiktoria Radwan 2D

W środku maja przyjechali do nas goście z niemieckiego gimnazjum w Dreźnie. Razem z nimi spędziliśmy całe 6 dni podróżując po Polsce np. odbyliśmy wycieczkę do Zakopanego, do Wieliczki, oraz zobaczyliśmy Kraków. Nasi goście byli bardzo sympatyczni. Okazało się, że nie różnimy się zbyt bardzo pod względem nawyków, i łatwo było nam się komunikować

Szymon Pałka 2D

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

 

Ewa Klobassa – Zrencka , nauczyciel języka niemieckiego

 

Maria Michalik, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego

Zobacz zdjęcia