W dniach 15-17.05.2017 roku uczniowie klasy 1F wzięli udział w wyjeździe w Małe Pieniny.

W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie poznali atrakcje turystyczne Szczawnicy, mogli również spróbować wód mineralnych. W drugiej części dnia uczniowie koleją linową wjechali na Palenicę po czym głównym grzbietem pasma Małych Pienin dotarli do Schroniska pod Durbaszką. Dzień zakończyliśmy wspólnym śpiewem przy dźwiękach gitary, przy ognisku.

W drugim dniu odwiedziliśmy bacówkę, przy której uczniowie mogli podpatrzeć i usłyszeć jak powstaje bryndza czy oscypek. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym „Durbaszka”. Wieczorem odbyło się
rozstrzygnięcie konkursu i dyskoteka.

Trzeci dzień stanowił swoiste zwieńczenie wyjazdu. W tym dniu uczniowie zdobyli najwyższy szczyt Pienin – Wysoką (1050 m.n.p.m.) po czym przez malowniczy wąwóz Homole udali się do Jaworek skąd wrócili do Krakowa.

Szymon Tarkowski, nauczyciel geografii