24 maja grupa 15 uczniów  klas drugich wzięła udział w następnym  wykładzie opisującym mechanizm powstawania tsunami .Wykład prowadził dr hab. Paweł Góra.

24 maja obyło się kolejne wyjście  klas drugich na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ten wykład poświęcony był zjawisku tsunami. Dowiedzieliśmy się co to jest, jakie są przyczyny tsunami oraz jak straszne są jego skutki. Na koniec prowadzący opowiedział nam o prognozach dotyczących nadchodzących tsunami. Wykład był ciekawy, a wyjście uważamy za udane.

Maciej Dzierżak kl.IIB       

Dzisiejszy wykład poświęcony był zjawisku tsunami. Wykładowca opowiadał o procesie wywoływania tsunami, jego przebiegu oraz skutkach. Zostały nam także przedstawione wzory fizyczne na obliczanie siły tsunami w stosunku do jego prędkości oraz wysokości fali. Poznaliśmy historie związane z najbardziej katastrofalnymi tsunami w historii świata. Wykład mnie zaciekawił, ponieważ pokazał, że wszystkie wzory i obliczenia mają zastosowanie w codziennym życiu.
Gabriela Zdanek kl.IIC   

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki, organizator wyjazdu