12 maja grupa 15 uczniów klas drugich wzięła udział w wykładzie pt „Eksperymenty, które zmieniały oblicze fizyki’ w Instytucie fizyki UJ. Wykład prowadził dr Marek Gołąb, który pozwolił zrobić sobie zdjęcie na tle przyrządów fizycznych.
Dziesiątego maja odbyło się wyjście na Uniwersytet Jagielloński Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej . Na wyjściu byli uczniowie drugich klas wraz z panią Rogozińską i księdzem Śpiewakiem. Na wykładzie pan pokazywał wiele ciekawych doświadczeń między innymi przedstawił równie, działanie pryzmatów, rury newtona i wiele innych interesujących eksperymentów. Sam wykład bardzo mi się podobał i dowiedziałam się na nim dużo nowych rzeczy. O 18 wróciliśmy pod szkołę i się rozeszliśmy do domów z nową wiedzą. Podczas drogi powrotnej długo rozmawiałyśmy o tym z koleżankami co zobaczyliśmy.

Julia Szczerba klasa 2D

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki, organizator wyjazdu