Data 27 kwietnia 2017 r. wpisała się już w historię KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Krakowie, które swoją działalność rozpocznie 1 września. Ten oczekiwany dzień był świetną okazją do poznania programu Liceum, szczegółów dotyczących poszczególnych profili klas czy do uzyskania wielu praktycznych informacji związanych z rekrutacją. Pomimo deszczowej aury w murach naszej szkoły było ciepło i przyjemnie. Taki właśnie klimat udało się stworzyć w KOSTCE. Dość nietypowo, bo to właśnie nasi gimnazjaliści towarzyszyli przyszłym licealistom w wędrówce po naszej szkole. Było to dla nich duże wyzwanie. Ale trzeba przyznać, że byli dzielni:)


Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla naszych Gości:
Relację z wymiany zagranicznej i licznych wyjazdów, pokaz akrobatyczny i pokaz Cheerleaderek, warsztaty badawcze nowoczesnego genealoga, spotkanie z native speakerem, orację na Kongresie Uczniowskim i inscenizację dialogu filozoficznego, doświadczenia fizyczne, zajęcia z geogebry. Chętni mogli wziąć udział w pracach nad reportażem „KOSTKA rozmawia” lub przekonać się „Co potrafi młody chemik”. Dla tych, którzy chcieli poznać tajniki współpracy z naszymi partnerami umożliwiliśmy spotkania z przedstawicielami firm: Cisco System Inc, InPhoTech, a także Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Akademii Ignatianum. Pod koniec zwiedzania każdy uczestnik mógł zajrzeć do „STASIA”, czyli zjeść pyszną zapiekankę ziemniaczaną w naszej szkolnej stołówce i wpisać się do księgi pamiątkowej.


Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać Państwu to, co najlepsze, czyli nie tylko bogatą ofertę edukacyjną i inspirujące koła zainteresowań, ale także szeroką gamę inicjatyw uczniowskich umilającą szkolną codzienność.
Cieszymy się niezmiernie, że zechcieli Państwo nas odwiedzić. A jeśli ktoś nie dotarł do nas w tym dniu, to zapraszamy w sobotę 10 czerwca w godz. 14.00-17.00.
Imprezę uznamy za udaną, jeśli pomoże ona podjąć kandydatom decyzję o wyborze naszej szkoły:)
W tym miejscu specjalne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się
w akcję promocji szkoły. Dziękujemy za Wasz czwartkowy czas, który przeznaczyliście na kuluarowe opowieści o szkole i jej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć;)

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Zobacz zdjęcia