W dniach 6 i 7 kwietnia w Kostce odbyły się rekolekcje wielkopostne. Cała społeczność szkolna miała okazję przeżyć duchową ucztę, którą zaoferował doświadczony w pracy z młodzieżą o. Mirosław Jajko SJ. Jak co roku towarzyszyła mu grupa Magis z Nowego Sącza. Duchowny z wrodzonym wdziękiem i energią sunął po sali gimnastycznej na elektrycznej deskorolce, by prawda o Chrystusie dotarła w każdy zakamarek nie tylko pomieszczenia, ale i naszych serc. O. Mirek sprytnie połączył tradycję z nowoczesnością, czym wzbudził zachwyt uczniów. Dzień upłynął na długich rozmowach, rozważaniu, radosnych śpiewach i pracy w grupach z Magisowymi animatorami.


Drugi dzień naszych rekolekcji odbyliśmy w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady, gdzie w skupieniu mogliśmy sumiennie przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Ojciec Mirek w przepięknych słowach uświadomił nam, jak wielka jest miłość Jezusa do ludzi.
Następnie cała społeczność kostkowa wzięła udział we Mszy Świętej.
Dzień zakończyliśmy nabożeństwem Drogi Krzyżowej wokół szkoły. Wśród kroczących za krzyżem byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice.

O. Jakub Śpiewak SJ – katecheta,  Specjalista ds. BHP

Zdjęcia z RekolekcjiZdjęcia z Drogi Krzyżowej