Sportowe emocje w Kostce czyli III Wielkanocny Turniej Koszykówki

W środę, 29.03. 2017 r. odbył się w naszej szkole III Wielkanocny Turniej Koszykówki, który rozegrany został w ramach Igrzysk Gimnazjów Katolickich. W turnieju wzięło udział 5 szkół, z których zarówno Kostka, jak i Augustianki wystawiły reprezentację dwóch drużyn. Bardzo cieszy fakt, że zwycięską drużyną została Kostka I, dzięki czemu po trzech latach wrócił do nas Puchar Przechodni.

W I grupie zagrali: KOSTKA II, Augustianki I, Jezuickie Centrum Edukacji, Salezjanie

W II grupie zagrali KOSTKA I, Augustianki II, Św. Rodzina

Po rozegraniu meczy w grupach sytuacja plasowała się następująco:

Grupa I:

  1. KOSTKA II – 2 pkt.
  2. Salezjanie – 2 pkt.
  3. Augustianki I – 0 pkt.
  4. Jezuickie Centrum Edukacji – 0 pkt.

Grupa II:

  1. KOSTKA I – 4 pkt.
  2. Augustianki I – 0 pkt.
  3. Św. Rodzina – 0 pkt.

Mecz o V miejsce został rozegrany między drużynami Augustianek.

W pierwszym półfinale zagrali Salezjanie pokonując Gimnazjum św. Rodziny 6:2.

Drugi półfinał to pojedynek naszych kostkowiczów, z których zwycięsko wyszła KOSTKA I 16:10, jednocześnie przechodząc do finału, gdzie czekało na nich już Gimnazjum Salezjanów.

Kolejnym etapem rozgrywek było rozstrzygnięcie meczu o III miejsce, które wywalczyła sobie drużyna reprezentująca Gimnazjum św. Rodziny pokonując naszą reprezentację – drużynę Kostki II 15:5.

W wielkim finale od samego początku KOSTKA I pokazała charakter odskakując na kilka punktów od Salezjanów. Przeciwnicy jednak nie zamierzali odpuścić i do samego końca próbowali wyszarpać zwycięstwo. Jednak znakomita gra oraz determinacja naszej reprezentacji nie pozwoliły na zbyt wiele przeciwnikowi. Potwierdzeniem waleczności KOSTKI jest zwycięstwo 21:13.

MVP turnieju został wybrany Piotr Wojciechowski.

Dziękujemy naszym gościom i drużynom, które wzięły udział w Turnieju. Wielkie brawa dla uczniów Kostki, którzy przyczynili się do tego, że Puchar Przechodni jest znowu z nami J Fakt ten cieszy tym bardziej, że w tym roku Kostka obchodzić będzie jubileusz – swoje piąte urodziny – zwycięstwo naszych uczniów to najlepszy z możliwych prezentów 🙂

Zapraszamy również do pooglądania galerii z III Wielkanocnego Turnieju Koszykówki

http://agnes.cc/kostka/gallery/2017_03_29/

Zdjęcia wykonała Pani fotografka Agnieszka Ożga-Woźnica

Zespół do spraw sportu i rekreacji.

Zobacz Zdjęcia