28 marca 2017r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili studenci z różnych krajów, którzy w trakcie swojego pobytu w Polsce postanowili opowiedzieć uczniom o miejscach z których pochodzą. Tym razem uczniowie z klas 1a, 1b, 1d, 2c i 2d mieli możliwość rozmowy, oczywiście po angielsku, z młodymi ludźmi z Francji, Turcji, Niemiec, Chorwacji, Chin i Stanów Zjednoczonych. Nasi goście zwiedzili także szkołę, spotkali się z Dyrektorem oraz rozegrali z przedstawicielami Kostki krótki mecz w piłkarzyki. Spotkanie odbywało się w ramach programu „Erasmus in Schools”.

„Jesteśmy sekcją, która prężnie działa od wielu lat na Uniwersytecie Ekonomicznym. Nasza dewiza to „Students helping Students”. Projekt „Erasmus in Schools” jest przez nas organizowany w każdym semestrze. Polega on na integracji dzieci i młodzieży z osobami biorącymi udział w programie Erasmus+. Dzięki naszym studentom, przyjeżdżającym na wymianę do Krakowa, jesteśmy w stanie pokazać uczniom podstawówek i gimnazjów te mniej i bardziej znane zakątki globu. To było nasze drugie spotkanie z „Kostką”. Nasi podopieczni raz jeszcze zamienili się w nauczycieli, opowiadali o swoich ojczyznach oraz chętnie odpowiadali na liczne pytania dzieci. Sama wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci, wszyscy świetnie się bawili, a dowodem tego są poniższe zdjęcia. Mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie z „Kostką” i nie możemy doczekać się kolejnego zaproszenia!”

Agnieszka Mach, Członek ESN UEK – Koordynator grupy roboczej Social

„W ostatni wtorek marca odwiedzili nas studenci z różnych krajów. Opowiedzieli trochę o sobie oraz o stereotypach na temat ich narodów. W ciekawy sposób przedstawili swoje pochodzenie i równie ciekawie odpowiadali na zadane przez nas pytania. Zorganizowali również quizy, w których do wygrania były lokalne przysmaki przywiezione przez nich z ojczyzny. Całe spotkanie uważam za bardzo ciekawe i pouczające.”

Szymon Kozioł, 2D

„28 marca 2017roku mieliśmy(klasa 2c i 2d) spotkanie z osobami z programu Erasmus. Na spotkaniu byli studenci z Chorwacji, Niemiec i Turcji. Niestety tylko studenci z dwóch krajów opowiedzieli o swoim kraju – ci z Chorwacji i Niemiec. Moim zdaniem to spotkanie było bardzo ciekawe, ponieważ mogliśmy się trochę dowiedzieć o różnych krajach i mogliśmy poćwiczyć swój angielski. Była też mała zachęta do zadawania pytań w postaci słodyczy w zamian za fajne pytanie lub odpowiedź w quizie. Bardzo podobało mi się na tej lekcji i chętnie bym jeszcze raz wzięła udział w takim spotkaniu.”

Anna Mazur, 2D

„Uważam, że ci młodzi ludzie byli bardzo zabawni, sympatyczni i optymistyczni. Podobała mi się ta forma prowadzenia przez nich zajęć. Były luźne i swobodne. Aby zachęcić do udzielania się w zajęciach, goście częstowali nas słodyczami. Uważam, że warto było się z nimi spotkać i porozmawiać.”

Karolina Bochenek, 2D

„We wtorek naszą szkołę odwiedzili studenci z zagranicy – my spotkaliśmy się z osobami z Niemiec i Chorwacji. Opowiadali nam oni o swoich krajach i kulturze. Student z Niemiec pytał nas o to co wiemy o jego kraju, zaś Chorwaci pokazali bardzo ciekawą prezentację. Goście byli bardzo radośni i mieli poczucie humoru. Fajnie, że nasza szkoła zaprasza różne ciekawe osoby z innych krajów.”

Kacper Różycki, 2D

Zespół ds. współpracy międzynarodowej

Zespół języków obcych

Zobacz Zdjęcia