Dnia 14 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. KOSTKA została udekorowana plakatami na temat liczby Pi , a  na tablicach ogłoszeń pojawiły się ciekawostki związane z tą stałą matematyczną.

Ściany korytarzy zostały ozdobione ciekawie zaprojektowanymi przez uczniów cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Co więcej, przeprowadzone zostały dwa konkursy :

  • konkurs literacki,
  • konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π.

W bibliotece na 2 godzinie lekcyjnej miał miejsce konkurs przygotowany przez uczniów klasy 2A polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Tego samego dnia zostali wyłonieni zwycięzcy obydwóch konkursów.

Zwycięzcami  konkursu literackiego zostali:

  1. Daniel Czerniawski z klasy 3B z wierszem „Pielgrzym”
  2. Natalia Bajer z klasy 2B
  3. Olga Kozioł z klasy 2F.

W konkursie matematycznym zwycięzcami zostali:

  1. Magdalena Czernek z klasy I H
  2. Jan Gawor z klasy 2B
  3. Patrycja Bereza 2D
  4. Alicja Nowak 1F
  5. Weronika Żarecka 3F.

  W bibliotece na 5 godzinie lekcyjnej w czasie wręczenia nagród zgromadzili się: Dyrekcja, nauczyciele matematyki  i języka polskiego oraz pracownicy biblioteki  szkolnej.

Laureaci, otrzymali  dyplomy i atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich zgromadzonych Kostka Smaku  przygotowała smaczny i intrygujący poczęstunek: ciasto w kształcie liczby π.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, paniom z biblioteki, a szczególnie wychowawcom za zaangażowanie podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI.

ZESPÓŁ MATEMATYKÓW I POLONISTÓW

Zobacz Zdjęcia