Jury konkursu bożonarodzeniowego, pod przewodnictwem Ojca Dyrektora Pawła Brożyniaka SJ, Biura Rozwoju i Promocji Szkoły, a także przedstawicieli samorządu uczniowskiego, postanowiło przyznać zwycięzcom nagrodę w postaci NIEZWYKŁEJ LEKCJI PRZYRODY, której głównymi bohaterami były węże hodowlane. Ten niesamowity pokaz był nagrodą dla klas: 1c,1g,2a,3b,3d. Zobaczcie co o wygranej sądzą zwycięzcy:) Oto krótka relacja z tego spotkania:

W dniu 27 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie-niespodzianka na temat węży. Pokazano piękne okazy tych gadów, można je było obejrzeć z bliska i dotknąć. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów na ich temat, np. ciekawe było to, że ich łuska wcale nie była zimna, jak by się można było spodziewać. Mogliśmy się również dowiedzieć prawdy na temat hodowli tych zwierząt. Najbardziej przyciągał uwagę wąż tygrys pyton albinos, inaczej zwany żółtą żmiją. Miał przepiękne żółte pręgi i był biały – okaz rzadko spotykany. Liczymy na więcej takich prezentacji.
Klasa 3d

W dniu 27.01.2017 r. klasa 3b miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym pokazie węży prowadzonym przez Panią Karolinę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat ich stylu życia oraz obalaliśmy mity ich dotyczące. Lekcja była bardzo przyjemna, lekka i wszyscy chętnie byśmy ją powtórzyli jeszcze raz.
Kinga Orzechowska z klasy 3B

Dnia 27 stycznia br. zwycięskie klasy miały bliskie spotkanie z wężami. Przyjechała do nas pani, która pokazała i opowiedziała nam sporo faktów o tych gadach. Obalaliśmy razem mity i mieliśmy możliwość dotknięcia skóry węża. Wszyscy świetnie się bawili, oby więcej takich lekcji.
Wiktoria Jacher z klasy 3b

W dniu 27 stycznia 2017r. przyszła do nas Pani Karolina z pokazem węży. Nie wszyscy mogli w nim uczestniczyć, gdyż była to nagroda za najlepiej udekorowaną salę oraz piosenkę podczas Wigilii szkolnej. Było to ciekawe doświadczenie, mogliśmy dotknąć węże i dużo się o nich dowiedzieć. Obaliliśmy dość sporo mitów na temat tych zwierząt. Pani prezentowała to w sposób ciekawy oraz zabawny Odważni mogli zrobić sobie nawet zdjęcie z wężem. Wszyscy byli skupieni oraz zaciekawieni.
Karolina Dudek z klasy 3b

Ostatnio w naszej szkole odbyła się interesująca lekcja przyrody na temat węży. Poznaliśmy kilka ich gatunków, a także wiele ciekawostek na temat ich hodowli i trybu życia. Mieliśmy okazję zobaczyć kilka węży na żywo, a niektóre nawet pogłaskać!

Spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o tych egzotycznych zwierzętach, których dotąd nie znałam. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

Natalia Szymańska, kl. 1c

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Zobacz Zdjęcia